Druga liga koszykówki. Zawodnicy UJK Kielce w zaległym meczu przegrali w środę w Bielsku-Białej z drużyną Basket-Hills 81:91

Dorota Kułaga
Koszykarze UJK Kielce ulegli w środę w Bielsku-Białej drużynie Basket-Hills 81:91 UJK Kielce
Koszykarze UJK Kielce ulegli w środę w Bielsku-Białej drużynie Basket-Hills 81:91. Był to zaległy mecz 22 kolejki grupy C II ligi.

Wyjazdowa porażka koszykarzy UJK Kielce

Basket Hills Bielsko-Biała - UJK Kielce 91:81, (16:22, 19:14, 26:24, 30:21)
UJK: Pisarczyk 23 (3x3), Łosiak 22 (3x3), Lesisz 11 (2x3), Lewandowski 9 (1x3), Osiakowski 7 (1x3), Wesołek 6 (1x3), Makhnach 3, Cygan, S.Strojek, Suwaluk, Kania

Kielczanie rozpoczęli od prowadzenia 15:3 i do końca pierwszej połowy pozostawali na prowadzeniu (prowadzili 36:35 do przerwy). W drugiej połowie trwał wyrównany bój, jednak z czasem dzięki skutecznej grze na obwodzie i przewadze w zbiórkach (46:27) gospodarze wyszli na niewielkie prowadzenie. W czwartej kwarcie UJK odrobiło 8 punktów straty, jednak końcówka znów należała do gospodarzy. Seria pięciu zwycięstw z rzędu podopiecznych Rafała Gila została więc przerwana.

W najbliższą sobotę, 9 marca, UJK podejmie rezerwy ekstraklasowego MKS-u Dąbrowy Górniczej. Początek meczu o godzinie 13 w hali przy ulicy Uniwersyteckiej 21. Wstęp wolny.