Dwa medale piłkarzy ręcznych AZS UJK Kielce w mistrzostwach Polski

Oldboje AZS UJK Kielce zdobyli w Kaliszu brązowy medal mistrzostw Polski masters w kategorii +35 lat. AZS UJK Kielce
Dwa brązowe medale zdobyły drużyny piłkarzy ręcznych AZS UJK Kielce na rozgrywanych w weekend mistrzostwach Polski. W Chorzowie, Siemianowicach Śląskich i Sosnowcu odbył się turniej drużyn akademickich, a w Kaliszu impreza oldbojów.

Akademickie mistrzostwa Polski odbyły się w Chorzowie, Siemianowicach Śląskich i Sosnowcu. Drużyna AZS UJK (zagrali w niej między innymi dwaj studenci z Łomży Vive Kielce - Cezary Surgiel i Damian Domagała) w grupie eliminacyjnej pokonała Politechnikę Opolską Opole 33:19, Akademię Wychowania Fizycznego Katowice 30:23 i Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego Warszawa 23:7.

W ćwierćfinale kielczanie wygrali ze Szkołą Główną Handlową Warszawa 36:18, a po porażce w półfinale z Akademią Wychowania Fizycznego Wrocław 29:31, zagrali o brąz z Uniwersytetem Zielonogórskim Zielona Góra, wygrywając 23:18.

Drużyna oldbojów AZS UJK zagrała na mistrzostwach Polski masters, rozegranych w Kaliszu, zdobywając brązowe medale w kategorii +35. Grało w niej 12 zespołów. W grupie nasi szczypiorniści wygrali z Masters Świdnica 10:6 i Budowlanymi Nowa Sól 15:8, w ćwierćfinale pokonali Agadar Masters Tarnów 14:7, a w półfinale ulegli późniejszym mistrzom Polski, Old Ostrovii Ostrów Wielkopolski po rzutach karnych (w normalnym czasie gry był remis 7:7). W pojedynku o trzecie miejsce kielczanie wygrali z Pasjonatem Zielona Góra 11:7.

Masters AZS UJK: Paweł Smagór, Rafał Łęski, Jacek Detka - Artur Gach, Bartłomiej Kutwin, Marek Glita, Mateusz Kumański, Piotr Adach, Dariusz Karbownik, Marcin Lniak, Tadeusz Dusak, Łukasz Michalski, Łukasz Dylewicz. Trener: Mirosław Curyło.