Dziesięć medali trójboistów

/SAW/
Jarosław Olech z Tęczy Społem Kielce wywalczył po raz kolejny w swojej karierze mistrzostwo Polski. (Fot. Sławomir Stachura)
W Warszawie odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w trójboju siłowym. Siłacze z województwa świętokrzyskiego wywalczyli w nich 10 medali.

W mistrzostwach startowali trójboiści z Wikinga Starachowice i Tęczy Społem Kielce. Wywalczyli w sumie cztery złote medale, dwa srebrne i cztery brązowe.

Wyniki. Kobiety. Kategoria 48 kg. 1. Magdalena Pitek (Wiking) - wynik 235 kg; 52 kg. 1. Klaudia Ruszen (Wiking) - 235 kg; 60 kg. 2. Katarzyna Pluta (Tęcza) - 295 kg. Mężczyźni. 60 kg. 1. Paweł Ośmiałowski (Tęcza) - 621 kg (rekord Polski w przysiadzie - 261 kg); 75 kg. 1. Jarosław Olech (Tęcza) - 765 lg; 82,5 kg. 2. Tomasz Jarosiewicz (Tęcza) - 792.5; 90 kg. 3. Bartosz Zaik (Tęcza) - 785 kg; 110 kg. 3. Tomasz Kowalski (Tęcza) - 720 kg; 125 kg. 3. Miłosz Pytawski (Tęcza) - 792 kg; pow. 125 kg. 3. Andrzej Świercz (Tęcza) - 775 kg. Drużynowo wśród kobiet Wiking uplasował się na drugim miejscu, a wśród mężczyzn druga była Tęcza.