Matura poprawkowa 2014: Matematyka i angielski [ODPOWIEDZI I...

  Matura poprawkowa 2014: Matematyka i angielski [ODPOWIEDZI I ARKUSZE PYTAŃ]

  Miłosz Skiba

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Tuż po zakończeniu egzaminu poprawkowego 2014 podamy odpowiedzi i arkusze pytań z matematyki i języka angielskiego

  <b>Tuż po zakończeniu egzaminu poprawkowego 2014 podamy odpowiedzi i arkusze pytań z matematyki i języka angielskiego</b>

  We wtorek, 26 sierpnia, odbędzie matura poprawkowa 2014. <b>Tuż po zakończeniu egzaminu poprawkowego 2014 podamy odpowiedzi i arkusze pytań z matematyki i języka angielskiego</b>
  Tuż po zakończeniu egzaminu poprawkowego 2014 podamy odpowiedzi i arkusze pytań z matematyki i języka angielskiego

  <b>Tuż po zakończeniu egzaminu poprawkowego 2014 podamy odpowiedzi i arkusze pytań z matematyki i języka angielskiego</b>

  ZOBACZ ODPOWIEDZI matury poprawkowej 2015 z matematyki

  Matura poprawkowa 2014 z matematyki


  We wtorek, 26 sierpnia poprawkowy egzamin maturalny. Arkusze poprawkowej matury i rozwiązania z matematyki i języka angielskiego opublikujemy po zakończeniu egzaminu w serwisie
  EDUKACJA  POBIERZ Matura 2014 z MATEMATYKI - ARKUSZ egzaminu poprawkowego


  SUGEROWANE ODPOWIEDZI POPRAWKOWEGO EGZAMINU MATURALNEGO Z MATEMATYKI:

  Zadanie 1
  A

  Zadanie 2
  A

  Zadanie 3
  B

  Zadanie 4
  B

  Zadanie 5
  C

  Zadanie 6
  B

  Zadanie 7
  B

  Zadanie 8
  D

  Zadanie 9
  A

  Zadanie 10
  D

  Zadanie 11
  C

  Zadanie 12
  D

  Zadanie 13
  B

  Zadanie 14
  D

  Zadanie 15
  C

  Zadanie 16
  C

  Zadanie 17
  C

  Zadanie 18
  B

  Zadanie 19
  D

  Zadanie 20
  A

  Zadanie 21
  C

  Zadanie 22
  D

  Zadanie 23
  D

  Zadanie 24
  A

  Zadanie 25
  A

  POBIERZ Matura 2014 z MATEMATYKI - ODPOWIEDZI do zadań otwartych egzaminu poprawkowego

  UWAGA! Odpowiedzi należy porównywać z arkuszem dostępnym w linku powyżej.

  POBIERZ Matura 2014 z języka ANGIELSKIEGO - ARKUSZ egzaminu poprawkowego

  POBIERZ Matura 2014 z języka ANGIELSKIEGO - TRANSKRYPCJA egzaminu poprawkowego

  Za chwilę podamy pierwsze sugerowane odpowiedzi POPRAWKOWEGO EGZAMINU MATURALNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Prosimy co kilka minut odświeżać stronę.

  sugerowane ODPOWIEDZI POPRAWKOWEGO EGZAMINU MATURALNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO:


  Zadanie 1
  1.1 T
  1.2 T
  1.3 F
  1.4 F
  1.5 F

  Zadanie 2
  2.1 F
  2.2 D
  2.3 A
  2.4 B
  2.5 C

  Zadanie 3
  3.1 A
  3.2 C
  3.3 A
  3.4 C
  3.5 A

  Zadanie 4
  4.1 H
  4.2 E
  4.3 A
  4.4 G
  4.5 F
  4.6 D
  4.7 B

  Zadanie 5
  5.1 T
  5.2 F
  5.3 T
  5.4 F
  5.5 T
  5.6 F

  Zadanie 6
  6.1 B
  6.2 A
  6.3 A
  6.4 D
  6.5 C
  6.6 C
  6.7 B

  Zadanie 7
  Zadanie 7

  Hi Kate,

  I need to tell you I've just started a new language course. I made my dream come true and I decided to learn Spanish!

  You know I've loved this language since I first heard it. Honestly, I didn't know how to take the first step and which way of learning would be best for me. Then my friend advised me to go to a language school. The first lesson was great, but Spanish accent is really difficult. But I love it!
  And how about you? Write me back soon.

  Hugs for your whole family,

  XYZ

  Zadanie 8

  Hi John,

  How are things? I'm writing to you for some advice because I'm planning to visit Scotland and I know you were there last year.

  I just fell in love with Scotland watching your on-line photo album and I want to see it on my own. Can you tell me when should I go and the weather is the best? And which means of transport should I choose? I'm thinking of renting a car because I could decide to do what I want but it can be quite expensive. What would you recommend? As for money, I have about 400 £ to spend. Can you tell me where it would be best to stay for nights? And what should I see during the trip?

  I hope we will meet when I come to Great Britan. I'm waiting for your letter.

  All the best,

  XYZ


  Za chwilę kolejne sugerowane odpowiedzi POPRAWKOWEGO EGZAMINU MATURALNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Prosimy co kilka minut odświeżać stronę.


  -------------------- ------------------------- -------------------------- --------------------------

  A tak o maturze poprawkowej 2014 pisaliśmy przed jej rozpoczęciem


  Poprawę matury 2014 zdawać będzie rekordowo wysoka liczba osób. To efekt tegorocznego wyniku majowej matury. Nie zaliczyło jej 29 procent zdających. Nie wszyscy mają jednak prawo do poprawki. Przysługuje ona osobom, które nie zaliczyły tylko jednego z trzech obowiązkowych przedmiotów maturalnych - języka polskiego, matematyki lub języka obcego.  Liczby są rekordowe. W kraju aż 57,4 tysiąca osób, które zdawały tegoroczną maturę będzie zdawać sierpniowa poprawkę, w tym w województwie świętokrzyskim 1 943 osoby. Do tego dochodzą osoby, które zdawały maturę w poprzednich latach. W sumie w województwie świętokrzyskim poprawkę zdawać będzie 2 756 osób, zdecydowanie najwięcej poprawia matematykę (2 080 osób), język polski zamierza zdawać 351 osób, a język angielski 310 osób. - Jaka będzie faktyczna liczba maturzystów okaże się dopiero w dniu egzaminu. Nie wszyscy poważnie go traktują, ale dla większości jest to duża szansa na poprawienie wyniku. Dużą rolę odgrywa tu ambicja i umiejętność wyciągania wniosków z popełnionych wcześniej błędów - mówi Danuta Zakrzewska, dyrektor okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Doświadczenia ostatnich lat uczą, że poprawkową maturę zalicza około 50 procent zdających. Odsetek nie jest wysoki, ale jeśli taka sytuacja powtórzy się w tym roku, to we wrześniu, w samym województwie świętokrzyskim, przybędzie tysiąc absolwentów z maturą. Bardzo liczą na to uczelnie wyższe, które nie zakończyły rekrutacji.

  Lepiej wcześniej przejrzeć maturalne arkusze

  Im bliżej egzaminu, tym większy stres. Przynajmniej dla niektórych. - Najbardziej denerwują się ci, którzy nic nie zrobili, albo zrobili niewiele. Tydzień to mało czasu, ale warto jeszcze raz przejrzeć arkusze maturalne, choćby z próbnych egzaminów "Echa Dnia", przejrzeć karty wzorów. Naprawdę nie trzeba wiele, aby zaliczyć 30 procent punktów, a przecież o to głównie chodzi w przypadku poprawki z matury - mówi Danuta Pyrek, doradca metodyczny z matematyki w Samorządowym Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Przed dwoma laty nauczycielki matematyki przygotowały dla uczestników naszej próbnej matury zestaw "40 pytań ratunkowych". - On nadal jest aktualny i rozwiązanie tych podstawowych zadań daje gwarancje nie tylko zaliczenia matury, ale całkiem przyzwoitego wyniku - mówi Danuta Pyrek. Pytania znajdują się na naszym portalu WWW.ECHODNIA.EU/EDUKACJA, gdzie w wyszukiwarce należy wpisać "zadania ostatniej szansy".

  Maturalną poprawke lepiej zdać od razu

  Egzamin rozpocznie się we wtorek, 26 sierpnia o godzinie 9. Będzie wyglądał identycznie jak majowy egzamin. W każdej ze szkól powołano komisje maturalne, obowiązuje zakaz wnoszenia telefonów i urządzeń elektronicznych. Od prawdziwej matury ten egzamin różni się tym, że nie wszyscy przychodzą w garniturach i białych bluzkach. Uczniowie już potwierdzili chęć udziału w poprawkowym egzaminie. - Zgłosili się do niego niemal wszyscy, którzy mieli do tego prawo. Z maturalnej poprawki zrezygnowało zaledwie kilka osób - mówi Jan Korczyński z kieleckiej delegatury Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Część osób zapewne nie dotrze na wtorkowy egzamin, wiedząc, że będzie można zdawać go w kolejnych latach. Odłożenie poprawki o rok zwykle się kończy źle, bo po długiej przerwie od nauki trudniej o koncentrację.
  Wyniki poprawkowego egzaminu pojawią się 12 września. Osoby, które zaliczą poprawkę mają szansę na udział w rekrutacji na uczelnie wyższe. We wrześniu prowadzić ją będą wszystkie uczelnie państwowe i prywatne w naszym regionie.

  AUTOR: Piotr BURDA

  Matura poprawkowa 2014: Matamatyka i angielski [ODPOWIEDZI I ARKUSZE PYTAŃ]


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (151)

  Wszystkie komentarze (151) forum.echodnia.eu

  Galerie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Polecamy

  Grzyby w Świętokrzyskiem. Macie już jakieś okazy?

  Grzyby w Świętokrzyskiem. Macie już jakieś okazy?

  Tajemnice naszych zamków - Nowy program Echo Dnia TV

  Tajemnice naszych zamków - Nowy program Echo Dnia TV

  Franczyza według McDonald’s

  Franczyza według McDonald’s

  Jedzenie i zabawa

  Na językach