edukacja
Próbny egzamin gimnazjalny 2012: język polski - odpowiedzi i...

Próbny egzamin gimnazjalny 2012: język polski - odpowiedzi i arkusze w serwisie EDUKACJA

Echo Dnia Świętokrzyskie

Próbny egzamin gimnazjalny 2012 - harmonogram

Próbny egzamin gimnazjalny 2012 - harmonogram


Środa, 7 grudnia, o godzinie 9 rano - próbny egzamin gimnazjalny 2012 z historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczeń będzie miał na rozwiązanie 60 minut. Odpowiedzi i arkusze pytań zaraz po zakończeniu, po godzinie 10 na ECHODNIA.EU
Środa, 7 grudnia 10.45 - próbny egzamin gimnazjalny 2012 z języka polskiego. Na rozwiązanie testu uczniowie będą mieli 90 minut. Egzamin zakończy się kwadrans po godzinie 12. Odpowiedzi i arkusze zaraz po zakończeniu na ECHODNIA.EU.
Czwartek 8 grudnia, godzina 9 próbny egzamin gimnazjalny 2012 z przedmiotów przyrodniczych, czyli biologii, chemii, fizyki i geografii. Potrwa 60 minut. Odpowiedzi i arkusze zaraz po zakończeniu na ECHODNIA.EU.

Czwartek 8 grudnia, godzina 10.45 - próbny egzamin gimnazjalny z matematyki, który będzie trwał 90 minut. Tak jak dzień wcześniej egzamin zakończy się kwadrans po godzinie 12. Odpowiedzi i arkusze zaraz po zakończeniu na ECHODNIA.EU

Piątek, 9 grudnia, część językowa próbnego egzaminu gimnazjalnego 2012. Podzielono ją na dwie części. O godzinie 9 rozpocznie się egzamin z poziomu podstawowego języka obcego. O godzinie 10.45 gimnazjaliści będą zdawać język obcy na poziomie rozszerzonym. Na rozwiązanie testu z tego poziomu dostaną 60 minut. Część rozszerzoną powinni zdawać uczniowie, którzy od dziewięciu lat uczą się języka. Ci, którzy uczą się go krócej, mogą zdawać go na poziomie podstawowym. Odpowiedzi i arkusze z języków angielskiego i niemieckiego zaraz po zakończeniu na ECHODNIA.EUARKUSZE PYTAŃ próbnego egzaminu gimnazjalnego 2012 z języka polskiego

POBIERZ ODPOWIEDZI - część pierwsza próbnego egzaminu gimnazjalnego 2012 z języka polskiego

POBIERZ ODPOWIEDZI - część druga próbnego egzaminu gimnazjalnego 2012 z języka polskiego

Próbny egzamin gimnazjalny 2012: język polski - odpowiedzi i arkusze w serwisie EDUKACJA

Tysiące gimnazjalistów w środę rozpocznie próbny egzamin gimnazjalny 2012. Z pewnością nie obędzie się bez stresu, bo po raz pierwszy odbędzie się on według nowych zasad.

Od przyszłego roku gimnazjaliści nie będą pisać połączonych testów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych. Zamiast tego każdego dnia spróbują swoich sił w oddzielnych testach. I tak próbny egzamin gimnazjalny rozpocznie się w środę, 7 grudnia, o godzinie 9 rano. Na początek każdy zdający rozwiąże test z historii i wiedzy o społeczeństwie. Będzie miał na to 60 minut, po czym przewidziano 45 minut przerwy. Tego samego dnia, o godzinie 10.45, gimnazjaliści wrócą do ławek. Zacznie się druga część egzaminu - test z języka polskiego. Na rozwiązanie testu uczniowie będą mieli 90 minut. Egzamin zakończy się kwadrans po godzinie 12. W sumie będzie trwał dwie i pół godziny, czyli pół godziny dłużej niż do tej pory.

Drugiego dnia próby, w czwartek 8 grudnia zaplanowano część matematyczno-przyrodniczą. Tak jak dzień wcześniej, zostanie ona podzielona na dwa testy. O godzinie 9 gimnazjaliści rozpoczną egzamin z przedmiotów przyrodniczych, czyli biologii, chemii, fizyki i geografii. Po godzinie pracy będą mieli 45 minut przerwy. Po niej zaczną rozwiązywać test matematyczny, który będzie trwał 90 minut. Tak jak dzień wcześniej egzamin zakończy się kwadrans po godzinie 12.

W piątek, 9 grudnia, odbędzie się część językowa próbnego egzaminu gimnazjalnego. Podzielono ją na dwie części. O godzinie 9 rozpocznie się egzamin z poziomu podstawowego języka obcego. O godzinie 10.45 gimnazjaliści będą zdawać język obcy na poziomie rozszerzonym. Na rozwiązanie testu z tego poziomu dostaną 60 minut. Część rozszerzoną powinni zdawać uczniowie, którzy od dziewięciu lat uczą się języka. Ci, którzy uczą się go krócej, mogą zdawać go na poziomie podstawowym.

"Echo Dnia" będzie zdawało grudniową próbę razem z gimnazjalistami. Tuż po zakończeniu egzaminu gimnazjalnego opublikujemy arkusze i sugerowane odpowiedzi przygotowane przez nauczycieli w serwisie EDUKACJA na ECHODNIA.EU

Każda porządna szkoła musi zorganizować taką próbę. Jest to bowiem pierwszy egzamin gimnazjalny przeprowadzony na nowych zasadach. Zrezygnowano z testu humanistycznego i matematyczno-przyrodniczego, które były rozwiązywane przez ostatnie lata. Poszczególne testy zostały podzielone na części. Szczegółowy harmonogram prezentujemy w ramce obok. Pomiędzy poszczególnymi częściami egzaminu uczniowie będą mieć 45 minutowe przerwy.

Próbny egzamin gimnazjalny 2012: język polski - odpowiedzi i arkusze w serwisie EDUKACJA

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Galerie

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Styl życia

Oceniamy naszą władzę

Oceniamy rok pracy radnych świętokrzyskich gmin. Zagłosuj!

Oceniamy rok pracy radnych świętokrzyskich gmin. Zagłosuj!

Oceniamy rok rządów świętokrzyskich prezydentów, burmistrzów i wójtów

Oceniamy rok rządów świętokrzyskich prezydentów, burmistrzów i wójtów

Jedzenie i zabawa

Na językach