Ekstraklasa: Wisła zatrzymana

Sławomir STACHURA, [email protected] dor
Piłkarz Legii Warszawa Miroslav Radovic (z lewej) walczy o piłkę z Arkadiuszem Mysoną z Lechii Gdańsk podczas meczu polskiej ekstraklasy. Legia wygrała 2:0.
Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa Wisła została zatrzymana w 7 kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Mistrz Polski zremisował w Sosnowcu, gdzie grał jako gospodarz z Polonią Bytom 1:1 i stracił pierwsze punkty w tym sezonie.

Wisła przegrywała nawet po golu w 16. minucie Marka Bazíka i dopiero w ostatnich minutach doprowadziła do remisu. Bytomianie przerwali dobrą passę mistrzów Polski, gdyż wcześniej Wisła odniosła dziesięć kolejnych ligowych zwycięstw.

Gol dla Polonii padł po akcji Marcina Radzewicza, który dograł do Marka Bazíka, a ten ładnym uderzeniem pokonał Mariusza Pawełka. Gospodarze meczu dopiero w 84. minucie doprowadzili do remisu, gdy Piotr Brożek dośrodkował w pole karne, a Piotr Ćwielong trafił z bliska do siatki.

ZWYCIĘSTWO LEGII

Legia Warszawa pokonała Lechię Gdańsk 2:0. Po raz pierwszy w tym sezonie gole dla stołecznej drużyny strzelali Takesure Chinyama i Miroslav Radović, a dwie asysty zaliczył Maciej Iwański.
Legia objęła prowadzenie w 22. minucie. Iwański przeprowadził akcję lewą stroną, podał do Chinyamy, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza gości. Przy drugim golu Iwański dokładnie dograł do wbiegającego w pole karne Miroslava Radovicia i Serb nie zmarnował okazji.

**KORONIE UCIEKŁY PUNKTY

Piłkarze Korony Kielce byli lepsi od Śląska Wrocław, a prowadzili od 78 minuty po strzale swojego kapitana Ediego Andradiny. Grali już wtedy z przewagą jednego piłkarza, bo wcześniej z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Piotr Celeban i wydawało się, że już nic nie może się stać. A jednak w 89 minucie do remisu doprowadził przypadkowym strzałem Vuk Sotirović i gospodarze schodzili z boiska wyraźnie niepocieszeni.

GOL PIETRASIAKA

Zagłębie Lubin prowadzone przez jednego z głównych kandydatów na selekcjonera kadry, Franciszka Smudę zremisowało u siebie z Bełchatowem. Gospodarze prowadzili do 86 minuty, ale Bełchatów zdołał doprowadzić do remisu po golu Dariusza Pietrasiaka, byłego obrońcy ostrowieckiego KSZO.

SKROMNE ZWYCIĘSTWO LECHA

Lech Poznań pokonał we Wronkach Odrę Wodzisław, a gola na wagę trzech punktów strzelił w 18 minucie Jakub Wilk. Goście grali od 55 minuty w osłabieniu, gdyż boisko po otrzymaniu dwóch żółtych kartek musiał opuścić wychowanek Stali Stalowa Wola Piotr Piechniak. Mimo to Lech nie zdołał tej przewagi wykorzystać i nie strzelił kolejnych goli.

RUCH WYGRYWA

Nadspodziewanie dobrze radzi sobie w tym sezonie chorzowski Ruch. W tej kolejce chorzowianie pokonali Cracovię 2:0 po golach Wojciecha Grzyba w 13 minucie i Andrzeja Niedzielana w 75. Niedzielan w Ruchu wyraźnie odzyskał formę, co przekłada się na wyniki całego zespołu.
Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Ekwueme 51, 1:1 Pietrasiak 86 z karnego.
Zagłębie: Ptak - Kapias, Jasiński, Łabędzki, 33. Costa - Pawłowski (46. Micanski), Bartczak, Ekwueme (64. Jackiewicz), Świerczewski, Hanzel (80. Plizga) - Traore.
Bełchatów: Sapela - Tosik, Pietrasiak, Magdoń, Lacić - Wróbel, Rachwał, Gol (71. Molina), Cetnarski, Małkowski - Korzym (62. Ujek).
Kartki: żółte: Gol, Rachwał (Bełchatów). Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 7023.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Chinyama 22, 2:0 Radović 56.
Legia: Mucha - Rzeźniczak, Astiz, Choto, Kiełbowicz - Radović, Borysiuk (62. Smoliński), Iwański, Giza, Rybus (72. Mięciel) - Chinyama (86. Paluchowski).
Lechia: M. Bąk - K. Bąk, Manuszewski, Wołąkiewicz, Mysona - Rogalski, Surma, Bajić, Nowak (58. Zabłocki), Kaczmarek (67. Wiśniewski) - Lukjanovs (72. Kowalczyk).
Kartki: żółte Giza (Legia) - Mysona, Manuszewski, Wołąkiewicz (Lechia). Sędziował: Tomasz Mikulski (Lublin). Widzów: 4.000.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Edi Andradina 78, 1:1 Vuk Sotirović 89
Korona: Cierzniak - Kuzera (69. Edson), Markiewicz, Her-nani, Mijailović - Łatka, Wilk, Vuković, Sobolewski - Edi Andra-dina (83. Gajtkowski), Konon (56. Kiełb).
Śląsk: Kaczmarek - Socha, Celeban, Spahić, Pawelec - M. Gancarczyk (64. Sotirović) Łukasiewicz, Ulatowski, Dudek (90. Fojut), J. Gancarczyk (81, Mila) - Szewczuk.
Kartki: czerwona: Piotr Celeban (72. min., Śląsk, faul taktyczny). Żółte: Vuković - Pawelec, Socha, Janusz Gancar-czyk, Sotirović, Mila. Sędziował: Robert Małek (Zabrze). Widzów: 10461.

Arka Gdynia - Polonia Warszawa 0:0

Arka: Bledzewski - Kowalski, Siebert, Płotka, Bednarek - Budziński (66. Sokołowski), Mrowiec, Ława, Lubenow - Labukas (21. Sakalijew), Trytko (80. Wachowicz).
Polonia: Przyrowski - Sokołowski, Mynar, Dziewicki, Telichowski - Kulcsar (63. Mąka), Jodłowiec, Trałka, Sarvas (81. Zasada), Mierzejewski - Nikolić (84. Ivanovski).
Kartki: żółte: Mrowiec, Sokołowski (Arka) - Nikolić, Telichowski (Polonia). Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów: 5000.

Ruch Chorzów - Cracovia 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Grzyb 13, 2:0 Niedzielan 75.
Ruch: Pilarz - Jakubowski, Grodzicki, Sadlok, Nykiel (52. Janoszka) - Grzyb, Baran, Straka (90. Scherfchen), Brzyski - Sobiech, Niedzielan (90. Pulkowski).
Cracovia: Merda - Szeliga, Polczak, Wasiluk, Derbich - Sasin, Kłus, Baran (77. Klich), Pawlusiński, Moskała (59. Mierzejewski) - Matusiak (84. Kaszuba).
Kartki: żółte: Straka, Nykiel (Ruch) - Wasiluk (Cracovia). Sędziował: Marcin Borski (Warszawa). Widzów: 5000.

Lech Poznań - Odra Wodzisław 1:0 (1:0)

Bramka: Wilk 18.
Lech: Kasprzik - Kikut, Bosacki, Durdević, Gancarczyk - Peszko, Injac (84. Wojtkowiak), Stilić (67. Zapotoka), Wilk - Lewandowski, Rengifo (65. Chrapek).
Odra: Stachowiak - Pielorz, Kowalczyk, Rodrigao, Mójta (69. Radzinevicius) - Piechniak, Malinowski, Kwiek, Bueno (69. Woś), Chwalibogowski - Matulevicius (61. Wodecki).
Kartki: czerwona: Piotr Piechniak (55. min. Odra, za drugą żółtą), żółte: Stilić, Zapotoka (Lech) - Chwalibogowski, Piechniak, Radzinevicius (Odra). Sędziował: Paweł Gil (Lublin). Widzów: 5000.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:0

Piast: Szmatuła - Michniewicz, Kowalski (76. Matuszek), Glik, Szary - Smektała, Muszalik, Gamla, Wilczek, Pietroń (66. Biskup) - Olszar (70. Maciejak).
Jagiellonia: Sandomierski - Lewczuk, Skerla, Rangel, Norambuena - Bruno, Stano, Hermes, Grosicki (67. Jarecki) - Jezierski (73. Reich), Frankowski.
Kartki: żółte: Michniewicz (Piast) - Skerla, Lewczuk (Jagiellonia). Sędziował: Marcin Szulc (Warszawa). Widzów: 3500.

Wisła Kraków - Polonia Bytom 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Bazík 16 min. 1:1 Ćwielong 84.
Wisła: Pawełek - Alvarez (34. Singlar), Głowacki, Jop, Piotr Brożek - Łobodziński (46. Ćwielong), Sobolewski, Campbell (64. Jirsak), Kirm - Małecki, Paweł Brożek.
Polonia: Skaba - Hricko, Klepczyński, Killar, Nowak - Barcík, Grzyb, Sawala, Bazík (76. Trzeciak), Radzewicz (65. Tomasik) - Podstawek (68. Zieliński).
Kartki: żółte: Campbell (Wisła) - Nowak (Polona). Sędziował: Hubert Siejewicz (Białystok).