Golański odleciał do Steauy

Pozyskany z Pogoni Szczecin Piotr Celeban pokazał się w sobotę z dobrej strony.
Pozyskany z Pogoni Szczecin Piotr Celeban pokazał się w sobotę z dobrej strony. Ł. Zarzycki
Kolporter Korona zainkasuje za reprezentacyjnego obrońcę 950 tysięcy euro. Kielecki zespół wyjeżdża dziś na Węgry.

W ostatnim sparingu przed zgrupowaniem w węgierskim Buku, "żółto-czerwoni" pokonali beniaminka drugiej ligi, GKS Jastrzębie 3:2.
Kolporter Korona Kielce - GKS Jastrzębie 3:2 (2:1)

1:0, Sławomir Rutka 4 min., 2:0 Edi Andradina 10, 2:1 Bartosz Woźniak 29, 3:1 Krzysztof Gajtkowski 61, 3:2 Sebastian Wojciechowski 78.
Kolporter Korona: I połowa: Mielcarz - Celeban, Kuś, Rutka, Brzyski - Bonin, Świerczewski, Zganiacz, Kaczmarek - Zabłocki, Edi Andradina. II połowa: Cierzniak - Sasin, Drzymont, Kiciński, R. Bednarek - Kowalczyk, Hermes, Nowak, Sobolewski - Robak, Gajtkowski.

W pierwszym kwadransie blisko 3 tysiące kibiców oglądało dobrą grę gospodarzy, którzy szybko strzelili. Najpierw, przy rzucie rożnym obrońcy śląskiego zespołu zostali zaskoczeni wbiegnięciem w pole karne Sławomira Rutki. Na strzał głową popularnego "Łydy" bramkarz GKS nawet nie zareagował. Sześć minut później było już 2:0. Po akcji Piotra Celebana i Jakuba Zabłockiego, ładnie z woleja strzelił Edi Andradina. Potem częściej do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy w 29 minucie zdobyli kontaktowego gola. Maciej Mielcarz nie opanował piłki po dośrodkowaniu, a Bartosz Woźniak strzelił do pustej bramki.

Golański poleciał do Bukaresztu

Paweł Golański pojawił się na sparingu z Jastrzębiem już tylko w charakterze widza. Wczoraj miał odlecieć do Bukaresztu, by podpisać dziś trzyletni kontrakt z wicemistrzem Rumunii, Steauą Bukareszt. Kolporter Korona zainkasuje za tego zawodnika 950 tysięcy euro, a według nieoficjalnych informacji "Golo" ma w Steaule inkasować 30 tysięcy euro miesięcznie.
Razem z Golańskim do bukareszteńskiego klubu trafia Ruben Pulido z hiszpańskiego Getafe. Podopieczni trenera Gheorghe Hagiego wyjeżdżają teraz na zgrupowanie do Holandii, gdzie m.in. rozegra sparing z BOT GKS Bełchatów (12 lipca). Sezon ligowy Steaua rozpocznie 28 lipca meczem z Ceahlaul w Bukareszcie, a 31 lipca zagra w Lubinie z Zagłębiem pierwszy mecz eliminacji Ligi Mistrzów.

ZMĘCZENI OBOZEM
Na drugą połowę Jacek Zieliński wypuścił drugą jedenastkę zawodników. W 61 minucie kielczanie prowadzili już 3:1, po solowej akcji Krzysztofa Gajtkowskiego. W ostatniej fazie meczu niepewnie grała obrona zespołu z Kielc, dzięki czemu goście zdobyli drugiego gola - stratę Hermesa wykorzystał Sebastian Wojciechowski, przerzucając piłkę nad Radosławem Cierzniakiem. - Jesteśmy zmęczeni po obozie, nie ma czucia piłki. Ale ze skutecznością nie jest najgorzej, w dwóch sparingach strzeliliśmy siedem bramek - podsumował mecz napastnik Korony, Maciej Kowalczyk.

NOWI POZYTYWNIE
W meczu po 45 minut zagrali wszyscy trzej nowi zawodnicy Kolportera Korony, prezentując się pozytywnie. Edi Andradina zaprezentował bardzo dobrą technikę; Piotr Celeban pokazał, że odejście Pawła Golańskiego może wcale nie być wielką stratą - były gracz Pogoni Szczecin mocno trzyma się na nogach, jest szybki i lubi włączać się w akcje ofensywne; debiutujący w Koronie Piotr Świerczewski zaprezentował swoje znane atuty - zadziorność, doświadczenie i dobry przegląd sytuacji.

Nie zagrał w sobotę Hernani da Rosa, oszczędzany po kontuzji. Wyszedł za to na boisko Maciej Kiciński, którego uraz pachwiny okazał się mniej groźny, niż przypuszczano.

Bilety i karnety

Dziś w salonikach prasowych w Kielcach rozpoczyna się sprzedaż karnetów biletów i karnetów na rundę jesienną. Pierwszeństwo w zakupie mają posiadacze karnetów z poprzedniej rundy, od 17 lipca karnety będą mogli kupować pozostali. Ceny są takie same, jak wiosną: karnety od 112 do 350 złotych, normalne bilety na mecze ligowe - 16-60 zł.