Grała 3. Liga grupa 4. Czarni pokonali Orlęta, remis Staru z Podlasiem. Siarka lepsza od KSZO. Śledź relacje i wyniki

Czarni Połaniec pokonali 3:1 Orlęta Radzyń Podlaski w meczu 12 kolejki 3 Ligi grupy 4. Zobacz również wyniki innych zespołów. Więcej zdjęć >>>>>>>>>>>Dorota Prokop
W dniach 13-15 października rozegrana została 12 kolejka 3 Ligi grupy 4. Czarni Połaniec pokonali 3:0 Orlęta Radzyń Podlaski, Star Starachowice zremisował 1:1 w Ożarowie z Podlasiem Biała Podlaska, a KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski przegrał 0:2 na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg.

Gra 3. Liga grupa 4. 13-15.10. Czarni pokonali Orlęta, Star zremisował z Podlasiem. Porażka KSZO w hicie kolejki

Garbarnia Kraków - Chełmianka Chełm 2:1 (0:0)
Bramki: Mateusz Sowiński 82, Michał Klec 88 - Krystian Mroczek 51.

Karpaty Krosno - KS Wiązownica 0:1 (0:0)
Bramki: Grzegorz Janiczak 65.

Czarni Połaniec - Orlęta Radzyń Podlaski 3:1 (2:0)
Bramki: Tomasz Mucha 15, Konrad Guca 18, Arleison Martinez 83 - Artur Baliński 56.
Czarni: Wieczerzak- Bakowski, Załucki, Bawor (46 Arleison), Misztal - Banik, Wiktor (86. Kierys), Sumara (70 Łąk), Guca, Mucha - Gębalski (65. Żądło).
Żółta kartka: Żądło - Cassio, Balicki.

Pierwsze 10-15 minut było okresem dobrej gry gości, którzy mocno postawili się Czarnym Połaniec. Skuteczniejsi byli jednak gospodarze, którzy zdobyli błyskawiczne dwa gole. Najpierw w 15 minucie bramkarza Orląt pokonał Tomasz Mucha, a 3 minuty później podwyższył Konrad Guca. Czarni prowadzili i niewiele zapowiadało, że gościom uda się urwać jakiekolwiek punkty w tym meczu. W 56 minucie gola kontaktowego zdobył jednak Artur Baliński i spotkanie zrobiło się zacięte. Oba zespoły miały dobre okazje do zdobycia bramki, ale wynik ustalił dopiero w 87 minucie Arleison Martinez i pewne było, że 3 punkty zostaną w Połańcu.

Zobacz relację i zdjęcia z meczu

Wiślanie Jaśkowice - Avia Świdnik 1:1 (0:0)
Bramki: Krystian Bociek 70 - Wojciech Białek 78 z karnego

Podhale Nowy Targ - Wisłoka Dębica 1:2 (0:1)
Bramki: Marcin Michota 88 - Przemysław Nalepka 44, Krzysztof Zawiślak 59.

Siarka Tarnobrzeg - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (1:0)
Bramki:
Kamil Orlik 40, 67 z karnego.
Siarka: Zoch - Bieniarz, Woś, Szymocha, Sulkowski (66. D. Lisowski) - Kumorek (66. Kumorek), Kaliniec, P. Lisowski - Cichocki (66. Kalamvokis), Feret (81. Tyl), Orlik.
KSZO 1929: Klon - Jarzynka, Orlik (88. Żebrakowski), Zimnicki (61. Ł. Mazurek), Brągiel, Mężyk, Nawrot, Domagała, Kołoczek (76. Tymoshenko), Lis (46. Lipka), Pisarek (76. Zdyb).

Siarka podchodziła do tego spotkania zajmując trzecie miejsce w tabeli i mając 20 punktów. KSZO 1929 był czwarty i miał na koncie tylko o jeden punkt mniej. Zapowiadało się wyrównane spotkanie, ale ostatecznie lepsi okazali się gospodarze.

Pod koniec pierwszej połowy spotkanie prowadzenie Siarce dał Kamil Orlik, który ustalił wynik na 2:0 w drugiej części meczu. Pierwszy jego gol padł po ładnym strzale, po którym piłka wpadła do siatki blisko lewego słupka. Drugą bramkę zdobył wykorzystując rzut karny. Orlik to najlepszy strzelec klubu z Tarnobrzega w tym sezonie (siedem trafień).

Star Starachowice - Podlasie Biała Podlaska 1:1 (1:0)
Bramki: Przemysław Śliwiński 12 - Szymon Kamiński 77
Star: Lipiec - Styczyński, Jagiełło, Bracik, Majdanewicz (80. Zając) - Kośmider (65. Ambrozik), Duda (80. Palonek) - Handzlik (70. Kot), Puton, Wcisło - Śliwiński (65. Stanisławski)
Żółta kartka: Handzlik, Duda - Misztal, Pigiel, Kamiński, Pacek.
Czerwona kartka: Miłosz Pacek (Podlasie) 69 za dwie żółte.

Gospodarze dość szybko otworzyli wynik meczu. Już 12 minucie Przemysław Śliwiński zdobył bramkę po dośrodkowaniu Macieja Styczyńskiego. Star był drużyną lepszą i przeważał. W 69 minucie czerwoną kartkę obejrzał Miłosz Pacek z drużyny gości. Wydawało się, że zespół ze Starachowic ze zwycięstwem dotrwa do końcowego gwizdka, grając z w przewadze jednego zawodnika. Jednakże Podlasie nie złożyło broni i uratowało jeden punkt na trudnym terenie po kontrowersyjnym według gospodarzy rzucie wolnym i golu Szymona Kamińskiego.

Po tym meczu mamy duży niedosyt. Straciliśmy gola po rzucie wolnym, który naszym zdaniem nie powinien zostać gościom przyznany. Nasze ataki w końcówce sprawiały, że Podlasie broniło się rozpaczliwie. Stwarzaliśmy dużo sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać

- powiedział trener Staru, Tadeusz Krawiec.

Świdniczanka Świdnik - Unia Tarnów 3:2 (3:1)
Bramki: Michał Paluch 6, Mateusz Pielach 21, Mikołaj Nawrocki 36 - Piotr Łazarz 29, 50 z karnego.

Sokół Sieniawa - Wieczysta Kraków 1:1 (0:1)
Bramki: Marcin Kaczor 90 - Denys Faworow 43 z karnego.