Grała 3 Liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał w derbach z Czarnymi Połaniec. Star Starachowice pokonał Orlęta Radzyń Podlaski

Bartosz Wartałowicz
KSZO pokonał 2:1 Czarnych w meczu derbowym. Star Starachowice pokonał na wyjeździe Orlęta Radzyń Podlaski. Zobacz wyniki również innych zespołów. Sandra Krakowiak
W dniach 20-21 października rozgrywane były mecze 13 kolejki 3. Ligi grupy czwartej. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonał 2:1 Czarnych Połaniec w meczu derbowym, a Star Starachowice wygrał 2:0 wyjazdowe spotkanie z Orlętami Radzyń Podlaski. Liderem jest Wieczysta Kraków.

Gra 3 Liga. 20-21.10. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał w derbach z Czarnymi Połaniec. Star Starachowice pewnie pokonał Orlęta

Chełmianka Chełm - Sokół Sieniawa 3:1 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Korbecki 54 z karnego, Krystian Mroczek 56, Piotr Piekarski 76 - Sebastian Kwaczreszwili 90+4 z karnego.

KS Wiązownica - Wiślanie Jaśkowice 2:1 (1:0)
Bramki: Kornel Rębisz 10, Grzegorz Janiczak 68 - Dawid Dynarek 90.

Wieczysta Kraków - Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0)
Bramka: Manuel Torres 67.

Avia Świdnik - Garbarnia Kraków 2:1 (0:0)
Bramki: Wojciech Białek 64, Roman Mykytyn 68 - Mateusz Duda 79.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Czarni Połaniec 2:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Jarzynka 9, Franciszek Lipka 85 - Tomasz Mucha 39.
KSZO: Klon - Domagała, Jarzynka, Mężyk, Brągiel (78. Lis) - Nawrot, Orlik (72. Lipka), Tymoszenko (46. Szynka), Kołoczek - Zimnicki (56. Zdyb), Pisarek (46. Mazurek II).
Czarni: Wieczerzak - Bakowski (68. Smoleń), Załucki, Bawor, Misztal - Banik, Wiktor, Sumara (46 Kałaska), Guca (70. Gębalski), Mucha (84. Łąk) - Martinez (70. Wójcik).
Żółte kartki: Jarzynka, Brągiel, Szynka - Mucha.
Sędziowali: Michał Mikulski (Lublin), Przemysław Golonka, Michał Zych.

Doskonale w mecz weszli piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, bo już w 9 minucie prowadzenie pomarańczowo-czarnym dał Mateusz Jarzynka, który był najsprytniejszy w polu karnym przeciwnika, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 31 minucie zespół Rafała Wójcika stanął przed znakomitą szansą na podwyższenie prowadzenia, ale rzut karny wykonywany przez Michała Nawrota obronił Marcin Wieczerzak. To dało dużą motywację Czarnym, którzy w 39 minucie doprowadzili do wyrównania, za sprawą trafienia Tomasza Muchy. Przez długi czas na tablicy wyników utrzymywał się wynik remisowy, ale w 78 minucie piłkę do siatki wpakował Łukasz Mazurek II. Arbiter jednak nie uznał tego trafienia, bo zdaniem asystenta zaistniał spalony. Co nie udało się wtedy, wyszło zawodnikom Rafała Wójcika w 85 minucie. Trzy punkty i kolejne zwycięstwo w świętokrzyskich derbach zapewnił KSZO rezerwowy Franciszek Lipka. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego jest bardzo niewygodnym rywalem dla Czarnych - poprzednie 4 mecze pomiędzy tymi drużynami również kończyły się wygraną KSZO.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w 14 kolejce rozegra kolejne derbowe spotkanie. Przeciwnikami zespołu Rafała Wójcika będzie drużyna Staru Starachowice. Czarni Połaniec o kolejne ligowe punkty powalczą w Tarnowie z miejscową Unią.

Potwierdził się fakt, że Czarni nieprzypadkowo są wysoko w tabeli. Są bardzo intensywni, w dzisiejszym meczu zneutralizowali nasze szybkie ataki. Mieliśmy jakieś sytuacje, ale nie na tyle, żeby ten wynik był znacznie wyższy. Z drugiej strony mieliśmy niewykorzystany rzut karny i daliśmy nadzieję przeciwnikom. W końcówce udało nam się zdobyć zwycięskiego gola i cieszymy się z trzech punktów

- powiedział Rafał Wójcik, trener KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Bardzo ciekawy, intensywny mecz na dobrym poziomie. Przegraliśmy, ale mogliśmy ten wynik przeciągnąć na swoją stronę. Trzeba jednak przyznać, że graliśmy z zespołem bardzo dobrze zorganizowanym i poukładanym. Tym większa szkoda, że do Połańca wracamy bez punktów

- skomentował szkoleniowiec Czarnych Połaniec, Michał Szymczak.

Unia Tarnów - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (2:1)
Bramki: Piotr Łazarz 24, 45, Szymon Mida 46 - Marcin Kumorek 2.

Wisłoka Dębica - Świdniczanka Świdnik 2:0 (2:0)
Bramki: Krzysztof Zawiślak 15, Kacper Maik 45.

Orlęta Radzyń Podlaski - Star Starachowice 0:2 (0:1)
Bramki: Przemysław Śliwiński 45, Szymon Kot 60.
Star: Lipiec - Styczyński, Jagiełło, Bracik, Majdanewicz (80. Gębura) - Puton, Duda (80. Ambrozik) - Wcisło, Handzlik (61 Kośmider), Kot (61 Stefański) - Śliwiński (68 Stanisławski).
Żółte kartki: Ostrowski, Rycaj - Puton, Jagiełło, Wcisło.
Czerwona kartka: Denys Ostrowski 59 za dwie żółte.
Sędziowali: Sebastian Godek (Górno), Maciej Śliwa, Daniel Wilczak.

Zespół Tadeusza Krawca odkupił winy po remisie z Podlasiem Biała Podlaska i pewnie pokonał na wyjeździe zespół Orląt Radzyń Podlaski. Na prowadzenie Star wyszedł w 45 minucie. Bardzo dobre, prostopadłe zagranie Włodzimierza Putona wykorzystał Przemysław Śliwiński i zdobył gola do szatni. Od 58 minuty drużyna ze Starachowic grała w przewadze, po czerwonej kartce dla jednego z piłkarzy gospodarzy - Denysa Ostrowskiego. Z takiego prezentu beniaminek 3 ligi musiał skorzystać i w 60 minucie było już 0:2 dla Staru po golu Szymona Kota. Drużyna Tadeusza Krawca utrzymała dwubramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka. Wygrana w Radzyniu Podlaskim to dla Staru niezły prognostyk przed meczem derbowym z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Nasze zwycięstwo było zdecydowanie zasłużone. Udało nam się zdobyć dwie bramki i kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe. Po wypracowaniu dwubramkowej przewagi, zagraliśmy bardzo mądrze w defensywie i wypunktowaliśmy rywala

- powiedział Tadeusz Krawiec, trener Staru Starachowice.

Podlasie Biała Podlaska - Karpaty Krosno 4:1 (3:1)
Bramki: Mateusz Podstolak 8, Maciej Orzechowski 27, SzymonKamiński 45, Kacper Jakóbczyk 52 - Zakohi Djoulou 29