Grała klasa okręgowa. Gród Ćmińsk przegrał z Piaskowianką po zaciętym meczu. Sparta Kazimierza Wielka zremisowała z ŁKS Łagów. Śledź relacje

Bartosz Wartałowicz
Rollercoaster w Ćmińsku! Gród przegrał 3:4 z Piaskowianką po kapitalnym meczu. Kibice gości podziękowali po meczu swoim ulubieńcom. Zobaczcie również wyniki pozostałych spotkań. Bartosz Wartałowicz
W dniach 4-5 listopada grała klasa okręgowa. W hicie 13 kolejki ligowej Sparta Kazimierza Wielka zremisowała w Dobiesławicach 1:1 z ŁKS Górnikiem Łagów. Aktualnym liderem jest Naprzód Jędrzejów, który pokonał 2:0 Victorię 2015 Skalbmierz. Zapraszamy również do śledzenia wyników pozostałych spotkań.

Gra klasa okręgowa. 04-05.11. Kapitalne widowisko w meczu Grodu Ćmińsk z Piaskowianką Piaski. Sparta Kazimierza Wielka zremisowała z ŁKS Górnikiem Łagów w hicie kolejki

Nida Pińczów - Partyzant Wodzisław 1:2 (1:0)
Bramki: Mateusz Madej 8- Dominik Szewczyk 52, Piotr Gardynik 90+2.
Nida: Bandura - Kempkiewicz, Sadowski, Ciacia, Parlicki - Krzak, Cios - Buczak, Madej, Pasek (67 Wójcik) - Szafraniec.
- Po porażce ze Spartą chcieliśmy się szybko podnieść. Mecz był pod naszą kontrolą, pomimo tego, że straciliśmy bramkę. Po naszym golu wyrównującym, rywal miał wymarzoną sytuację do zdobycia bramki, nie wykorzystał jej. W końcówce to my przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą stronę i bardzo cieszymy się z trzech punktów, które są nam bardzo potrzebne - powiedział trener Partyzanta, Tomasz Gardiew.

Gród Ćmińsk - Piaskowianka Piaski 3:4 (1:2)
Bramki: Cezary Trojan 21, Robert Zagdan 58, Emil Lurzyński 69 - Andriej Werbicki 20, 30, 61, Rafał Krzysztofik 50.
Gród: Brzdąk - Domagała, Frączyk, Boleń - Trojan (65 Siarek), Zapała (70 K. Ślusarczyk), Zagdan, Ślusarczyk, Żak (78 Adach) - Banaśkiewicz (84 Szybalski), Lurzyński.
Piaskowianka: Zawierucha - Jewminow, Krit, Bujak, Skorobohatych - Werbicki, Czuba (80 Stawecki), Pilipczuk, Matewosjan (72 Sobieraj) - Dudczenko, Krzysztofik.
Żółte kartki: Adach - Werbicki, Jewminow, Krit.

Zobacz relację i galerię zdjęć z meczu

Trener Grodu, Robert Zagdan, ze względu na zawieszenie Aleksieja Szrama, musiał w bramce umieścić Mateusza Brzdąka. Nominalny defensor drużyny z Ćmińska, pomimo czterech puszczonych goli, spisywał się znakomicie między słupkami, ratując w kilku sytuacjach swój zespół. W 20 minucie Piaskowianka wyszła na prowadzenie, po trafieniu Andrieja Werbickiego, ale minutę później wyrównał Cezary Trojan, którego strzał głową znalazł drogę do siatki rywala. Do przerwy kibice obejrzeli jeszcze jedno trafienie. Pięknym strzałem w samo okienko popisał się Werbicki i Piaskowianka schodziła do szatni z prowadzeniem.

5 minut po zmianie stron, gola z gatunku "stadiony świata" zdobył Rafał Krzysztofik. Pomocnik Piaskowianki dopadł do bezpańskiej piłki w okolicy 16 metra i strzałem nożycami przelobował bezradnego Brzdąka. Gród Ćmińsk pokazał jednak, że tanio skóry nie sprzeda. W 58 minucie kapitalnym trafieniem popisał się Robert Zagdan. Grający trener Grodu oddał cudowny strzał z dystansu i nie dał szans golkiperowi gości. Wydawało się, że nadzieje gospodarzy pogrzebie Werbicki, który zdobył swojego trzeciego gola w meczu, ale na 20 minut przed końcem gola kontaktowego zdobył Emil Lurzyński, który był najsprytniejszy w polu karnym rywala po rzucie rożnym.

Gród Ćmińsk przegrał po zaciętym meczu z Piaskowianką Piaski w klasie okręgowej. Gola nożycami zdobył Rafał Krzysztofik.
Końcówka meczu obfitowała w kilka ostrych fauli i zbędnych dyskusji z arbitrem. Widoczna była przewaga Piaskowianki, ale czuć było w powietrzu, że gospodarze zagrożą jeszcze bramce rywala. Gród twardo postawił się przeciwnikom, ale 3 punkty pojechały do Piasków.

- Walczyliśmy i byliśmy blisko doprowadzenia do remisu, ale niestety nie dało nam to punktów. Dalej jesteśmy na ostatnim miejscu, ale zostały nam 2 mecze rundy jesiennej i będziemy chcieli zwyciężyć - skomentował trener Grodu, Robert Zagdan. -Wygrana zawsze cieszy, ale warunki nie pozwalały grać dobrej piłki. Sami doprowadziliśmy do nerwowej końcówki, ale najważniejsze są 3 punkty - powiedział Siergiej Pilipczuk, trener Piaskowianki.

Góral Górno - Kamienna Brody 5:2 (2:0)
Bramki: Albin Jaworski 15, Tomasz Staszewski 33, Krystian Moskal 63, Robert Radek 82, 90 - Emil Madejski 77, Kamil Dziekan 79.

Straciliśmy dwie bramki na własne życzenie i narobiliśmy sobie kłopotów. Z przekroju całego meczu byliśmy zespołem lepszym i cieszy nas zwycięstwo. Robert Radek znowu pokazał, że jest jak wino: im starszy, tym lepszy - powiedział po meczu trener Górala, Damian Piotrowicz.

Naprzód Jędrzejów - Victoria 2015 Skalbmierz 2:0 (0:0)
Bramki: Kamil Gocał 64, Bartłomiej Równicki 75.

Kolejna wygrana Naprzodu Jędrzejów. Zespół Pawła Wijasa zwyciężył już trzeci mecz z rzędu, jednocześnie zachowując czyste konto. Na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej wiadomo już, że Naprzód zimę spędzi na fotelu lidera klasy okręgowej.

Sparta Dwikozy - Partyzant Radoszyce 2:2 (1:1)
Bramki: Dominik Dubiel 41, Rafał Guźla 62 dla Sparty - Wiktor Gola 10, Szymon Rafalski 75.

- Z przebiegu meczu cieszy nas ten punkt. W pierwszej połowie mogliśmy tak naprawdę zamknąć ten mecz, nie udało się i w drugiej części meczu musieliśmy gonić wynik - powiedział Marcin Niemiec, trener Partyzanta.

Sparta Kazimierza Wielka - ŁKS Górnik Łagów 1:1 (0:0)
Bramki: Adam Trebus 47 - Daniel Biesiada 60.

Potencjalnie najciekawszy mecz kolejki zakończył się remisem. Zespół z Kazimierzy Wielkiej stworzył sobie dużo sytuacji, ale potrafił wykorzystać tylko jedną - w 47 minucie do siatki trafił Adam Trebus. ŁKS wykorzystał błąd defensywy Sparty i wyrównał stan meczu w 60 minucie po golu Daniela Biesiady. Wytworzyła się już pięciopunktowa przewaga zespołów z podium nad rywalami z miejsc 5 i 6.

Świt Ćmielów - Orlicz Suchedniów 4:3 (1:0)
Bramki: Maciej Witek 20, 70 Sebastian Mazur 76, 80- Patryk Zygmunt 51, Kacper Sikora 64, Michał Bator 90+3 z karnego.

- Moim zdaniem zasłużyliśmy na wygraną. Mogliśmy rozstrzygnąć ten mecz już w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie straciliśmy dwa gole po błędach indywidualnych, ale udało nam się wyrównać i wyjść na dwubramkowe prowadzenie. W końcówce rywale zdobyli gola z rzutu karnego, ale potem nam już nie zagrozili - powiedział Maciej Witek, grający trener Świtu.

Unia Sędziszów - Wicher Miedziana Góra 1:3 (0:1)
Bramki: Sebastian Blicharski 47 - Karol Piwowarczyk 25, 64, Hubert Pańtak 81 gol samobójczy.

- Przełamaliśmy ciężką serię, ale patrzymy na kolejny mecz. Zostało nam 6 punktów do zdobycia, ale jedno jest pewne - Wicherek nie spadnie! - zapowiedział Kamil Mech, trener drużyny gości.

• 1. Naprzód Jędrzejów 13 35 32-3
  • 2. ŁKS Łagów 13 27 36-17
  • 3. Piaskowianka Piaski 13 27 36-19
  • 4. Sparta Kazimierza Wielka 13 27 24-10
  • 5. Góral Górno 13 22 29-20
  • 6. Nida Pińczów 13 22 22-19
  • 7. Sparta Dwikozy 13 21 15-21
  • 8. Partyzant Radoszyce 13 20 30-23