Grała świętokrzyska klasa okręgowa. Wielkie derby gminy Miedziana Góra. Efektowna wygrana Górala. Sprawdź wyniki, relacje i tabelę

Stanisław Wróbel
Taka atmosfera panowała na meczu w Miedzianej Górze. Więcej na kolejnych zdjęciach.
W weekend 6-7 kwietnia rozgrywana była 19. kolejka świętokrzyskiej klasy okręgowej. Hitem były derby gminy Miedziana Góra. Sparta Kazimierza Wielka pewnie 5:1 pokonała Victorię Skalbmierz. Góral Górno rozbił na wyjeździe Unie Sędziszów 6:0.

Grała świętokrzyska klasa okręgowa. Śledź wyniki

Partyzant Wodzisław - Kamienna Brody 5:2 (1:1)
Bramki: Krystian Koziara 42, Dominik Szewczyk 52 z karnego, Piotr Gardynik 65, Maksym Petelicki 90+1 - Kacper Maciejczak 33, Paweł Mikos 60 z karnego.

Wysokie zwycięstwo gospodarzy, którzy przez cały mecz mieli sporą przewagę.

Wicher Miedziana Góra - Gród Ćmińsk 4:1
Bramki: Franciszek Słoń 13, Jarosław Gołda 22, Wojciech Sternak 37, Wiktor Nagocki 47 - Paweł Ślusarczyk 77.

Derby gminy Miedziana Góra pod znakiem zdecydowanej przewagi zespołu z Miedzianej Góry.

Zobacz galerię zdjęć z derbów gminy Miedziana Góra

ŁKS Łagów - Orlicz Suchedniów 3:0 (0:0)
Bramki: Kamil Blicharski 71, Adrian Uniat 80, 83.
ŁKS: Wróblewski - Gadowski (87. Tyrała), Jeziorski, Biesiada, Blicharski (76. Malec) - Górecki, Uniat, Safian, Góral (86. Borek) - Sot, Maciejski.

Faworyzowana drużyna z Łagowa długo nie mogła strzelić gola. Udało się dopiero w 71 minucie po trafieniu Kamila Blicharskiego, a później w ciągu 3 minut dwie bramki dołożył Adrian Uniat.

Piaskowianka Piaski - Partyzant Radoszyce 3:2 (1:0)
Bramki: Rafał Krzysztofik 45+1, 84, Jaroslaw Dudczenko 48 - Kuba Kos 67 z karnego, 90+2 z karnego.

Sparta Kazimierza Wielka - Victoria 2015 Skalbmierz 5:1(1:1)
Bramki: Krystian Kądzielski 12, Mateusz Kędzierski 47 i 58, Tomasz Armatys 75 i 83 dla Sparty.

Sparta Dwikozy - Nida Pińczów 0:0

Naprzód Jędrzejów - Świt Ćmielów 4:1 (0:1)
Bramki: Kamil Gocał 47, 81, Krystian Zaręba 56 z karnego, Wiktor Nasidłowski 60 - Sebastian Mazur 12.

Unia Sędziszów - Góral Górno 0:6 (0:3)
Bramki: Krystian Moskal 18, 65, Albin Jaworski 33, Tomasz Staszewski 37, Tomasz Syska 58, Michał Prus 88.

Zespół z Górna odniósł pewne zwycięstwo. Wypunktował Unię, strzelając sześć bramek, z czego dwie zapisał na swoim koncie Krystian Moskal.