Historyczne zwycięstwo Łysicy Bodzentyn

(KAR)
W niedzielnym spotkaniu piłkarskiej drugiej ligi kobiet, Łysica Bodzentyn odniosła pierwsze w historii zwycięstwo w tych rozgrywkach, pokonując na wyjeździe ostatnią w tabeli Grodziszczankę Grodzisko Dolne 1:0.

Grodziszczanka Grodzisko Dolne - Łysica **Bodzentyn 0:1 (0:1)**

Bramka: Aleksandra Czaja 25.

Łysica: Wrzesień - W. Michta, Puchała, Kowalik, Telka - D. Michta (60. Chrzęszczyk), Zyguła, Bazan, Luzińska - Gostomska, Czaja.

Łysica miała kilka okazji do podwyższenia wyniku. Najlepszą w 75 minucie zmarnowała Karolina Zyguła, trafiając w słupek. W 80 minucie zespół z Bodzentyna miał sporo szczęścia. Przed utratą bramki uratowała go poprzeczka.

- Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Mieliśmy przynajmniej cztery stuprocentowe okazje na podwyższenie wyniku. Bardzo nas cieszy ten wynik, bo w końcu udało nam się zwyciężyć. Z pewnością podziała to motywująco na zawodniczki przed kolejnymi pojedynkami - mówił Mirosław Rubinkiewicz, trener Łysicy.

W kolejnym spotkaniu, w sobotę, 8 października, ekipa z Bodzentyna podejmować będzie DAP Dębica. Początek spotkania o godzinie 15.