Hummel 4. liga. Granat Skarżysko-Kamienna wygrał w Kielcach z Orlętami 3:0. 13 gol w sezonie i specjalna dedykacja Bartosza Sota

Jaromir Kruk, Dorota Kułaga
Granat Skarżysko-Kamienna wygrał w Kielcach z orlętami 3:0.
Granat Skarżysko-Kamienna wygrał w Kielcach z orlętami 3:0. Kamil Bielaszewski
W meczu dziesiątej kolejki Hummel 4. Ligi Orlęta Kielce przegrały z Granatem Skarżysko-Kamienna 0:3. Dla orląt to szósta porażka z rzędu. Jedną z bramek dla Granatu zdobył Bartosz Sot, dla którego było to trzynaste trafienie w tym sezonie.

Granat wygrał w Kielcach z Orlętami 3:0. Gol i specjalna dedykacja Bartosza Sota

Orlęta Kielce – Granat Skarżysko 0:3 (0:2)
Bramki: Bartłomiej Papros 8, Bartosz Sot 29 karny, Oskar Gwóźdź 61.
Orlęta: Cieśliński – A. Dziubek, Zawierucha, Michał Cedro, Prus (82 Grzesiak) – Solnica (72 Grochowski), Gaj – Dziewięcki (61 Gładysz), Olearczyk (72 Poński), J. Moskal (46 W. Gajos) – Śliwa.
Granat: Strzelec – Gwóźdź, Hińcza, Styczyński, Wierzchanowski – Gurski (80 Walkowiak), Papros, Bartoszek, Uciński (69 F. Kaczmarski) – Miller (74 Gładyś), Sot.
Żółte kartki: Solnica, Cedro.
Sędziował: Adam Jamka.
Widzów: 150.

Derby braci Kołodziejczyków wygrał Marcin prowadzący Granat Skarżysko. Goście byli zdecydowanie lepsi i już w 8 minucie objęli prowadzenie po lobie Bartłomieja Paprosa (dostał świetne podanie od Oskara Gwoździa). Potem na 10 minut Orlęta przejęły inicjatywę, ale po stracie drugiego gola z karnego (na Socie wykonanym przez poszkodowanego) szanse beniaminka na przynajmniej remis stopniały niemal do zera. W drugiej odsłonie swoją wyższość Granat podkreślił trafieniem Gwoździa uzyskanym po bardzo dobrym dośrodkowaniu Jakuba Gurskiego. – Źle weszliśmy w mecz – podsumował Tomasz Kołodziejczyk, trener Orląt, które nie miały takiej jakości jak Granat.

-Wynik może nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Pierwsza połowę graliśmy lepiej, później był taki moment, że Orlęta miały przewagę, ale poważnie nam nie zagrażały. Cieszę się z kolejnej bramki, jest ciekawa rywalizacja o tytuł króla strzelców. Cieszę się, że jestem liderem tej klasyfikacji. A bramkę zdobytą w Kielcach dedykuję Karolowi Dudzikowi, który właśnie dziś zmienia stan cywilny. Wszystkiego najlepszego Karol - powiedział po meczu Bartosz Sot, napastnik Granatu.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny