II liga koszykarzy. AZS UJK Kielce zagrał najlepszy mecz od lat

MAT
Mateusz Kołodziej
Koszykarze AZS UJK Kielce zagrali najlepszy mecz w sezonie i pewnie pokonali MCKiS Jaworzno. To już trzecie zwycięstwo kieleckiej drużyny w tym sezonie.

AZS UJK Kielce - MCKiS Jaworzno 88:50, (32:8, 12:17, 20:8, 24:17)
AZS UJK:
Pawlak 2, Busz 13 (3x3), Osiakowski 10 (1x3), Szwedo 7, Kapuściński 14 - Druszcz 10 (1x3), Jagiełło 6 (1x3), Bloda 12 (4x3), Nowakowski 3, Szewczyk 11 (1x3).

Zespół prowadzony przez trenerów Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza zagrał najlepszy mecz w sezonie. Kielczanie świetnie zagrali zarówno w obronie, jak i w ataku.

Już pierwsza kwarta zapowiadała, że kielczanie są w niedzielę znakomicie dysponowani. Po kilku minutach prowadzili 15:3, a pierwszą kwartę wygrali różnicą aż 24 punktów (32:8). Jaworznianie, którzy jeszcze niedawno grali w pierwszej lidze, a rok temu byli bliscy powrotu na zaplecze ekstraklasy w Kielcach nie istnieli. Po wysoko przegranej pierwszej kwarcie, stać ich było jedynie na nieduże zwycięstwo w drugiej. Zwycięstwo kieleckiej drużyny ani przez moment nie było jednak zagrożone.

Po 4. kolejkach 2 ligi kielczanie są wiceliderem tabeli. Mają na koncie 3 wygrane i jedną porażkę.