II liga koszykarzy: Pewne zwycięstwo AZS UJK w Bielsku-Białej

MAT
Łukasz Pawlak (z piłka) zdobył w Bielsku-Białej 16 punktów.
Łukasz Pawlak (z piłka) zdobył w Bielsku-Białej 16 punktów. Mateusz Kołodziej
Żadnych szans swoim rywalom nie dali w meczu 24. kolejki grupy C II ligi koszykarze AZS UJK Kielce. W Bielsku-Białej pokonali miejscowy Daas Basket Hills, 82:61.

Przed tym pojedynkiem do zakończenia rundy zasadniczej w II lidze pozostawały trzy mecze. Kielczanie walczą o jak najwyższe miejsce przed faza Play-Off, w której zagra 8 zespołów. Kielczanie są już niemal pewni czwartej lokaty, ale ciągle jeszcze mają zająć trzecią lokatę, o którą rywalizują z Wisłą Kraków (mają punkt straty).

Sobotnie spotkanie w Bielsku-Białej od początku przebiegało pod ich dyktando. Gospodarze pierwsze punkty zdobyli dopiero po 4 minutach (było wtedy 5:0 dla kielczan). Chwilę później był remis 7:7, ale od tej pory dominacja znów była po stronie naszej drużyny. W drugiej kwarcie po celnej "trójce" Łukasza Pawlaka było 33:16 dla AZS UJK. Do przerwy przewaga kielczan wynosiła 10 punktów (40:30). W połowie trzeciej kwarty po kolejnych trzech punktach, tym razem Mateusza Druszcza kieleccy akademicy wygrywali już 54:36.

Nasza drużyna kolejny raz zagrała bardzo zespołowo. Po stronie AZS UJK zapisane zostały aż 24 asysty. Trafili też 9 rzutów za trzy punkty, w tym cztery rozgrywający Łukasz Pawlak.

Daas Basket Hills Bielsko-Biała - AZS UJK Kielce 61:82, (14:19, 16:21, 12:21, 19:21)
AZS UJK:
Bloda 2, Jagieło 7 (1x3), Osiakowski (2x3), Szewczyk 5, Kapuściński 18 - Druszcz 7 (1x3), Pawlak 16 (4x3), Szwedo 8, Nowakowski 7, Fugiński 3.