II liga koszykarzy: Skuteczni Szewczyk i Pawlak, AZS UJK wygrywa w Tarnowskich Górach

MAT
archiwum
Łukasz Pawlak siedem razy trafił za trzy punkty, Maciej Szewczyk miał 27 punktów i 9 zbiórek, a koszykarze AZS UJK Kielce odnieśli cenne zwycięstwo w Tarnowskich Górach

Od stanu 9:8 dla AZS UJK kielczanie stracili 9 punktów z rzędu. Jeszcze w pierwszej kwarcie nasz zespół doprowadził jednak do remisu (20:20 po rzucie za trzy punkty Olafa Blody).

Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy i 4 punktach z rzędu skutecznego Maciej Szewczyka AZS ponownie wyszedł na prowadzenie (33:31). Ostatecznie do przerwy, dzięki siedmiu rzutom z dystansu w pierwszej połowie na jednopunktowym prowadzeniu byli gospodarze (42:41).

Po przerwie trwała wymiana ciosów, gospodarze dalej trafiali z dystansu, ale kielczanie odpowiadali tym samym. Po kilku udanych akcji z rzędu w ofensywie nasza drużyna wyszła pod koniec tej część gry na czteropunktowe prowadzenie, jednak na koniec trzeciej kwarty był remis 63:63. Na 3 minuty przed końcem meczu i kolejnej „trójce” Łukasza Pawlaka było już 81:75 dla kielczan. Kilkadziesiąt sekund później Pawlak trafił z dystansu po raz piąty, AZS wygrywał 84:75 i po tym ciosie ekipa z Tarnowskich Gór już się nie podniosła. To jednak nie był koniec popisów Pawlaka, bo w ostatnich dwóch minutach trafił z dystansu jeszcze dwa razy! W sumie zza linii 6,75 miał znakomitą skuteczność (7/8). Innym niezwykle skutecznym graczem UJK był Maciej Szewczyk, który zdobył 27 punktów i miał 9 zbiórek.

KKS Tarnowskie Góry - AZS UJK Kielce 79:94, (20:20, 22:21,21:22, 16:31)
AZS UJK:
Druszcz 2, Busz 2, Nowakowski 10, Osiakowski 15 (3x3), Szewczyk 27 (2x3) - Pawlak 21 (7x3), Jagiełło 2, Bloda 7 (1x3), Szwedo 2, Kapuściński 2.

W innych meczach: Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 69:78, Star Meble Dobrodzień - AZS Częstochowa 79:77, Pogoń Ruda Śląska - MCKiS Jaworzno 56:100, Hensfort Przemyśl - Daas Basket Hills Bielsko-Biała 71:60, AZS Mickiewicz Katowice - MUKS Unia Tarnów 101:86, Wisła Kraków - MKS II Dąbrowa Górnicza (przełożony).

AZS UJK Kielce po 6 kolejkach II ligi zajmuje w tabeli 3 miejsce. 3 listopada we własnej hali kielczanie podejmowali będą Start Meble Dobrodzień.

Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania