Industria Kielce pokonała w Hali Legionów MMTS Kwidzyn 40:25 i awansowała do półfinału Orlen Superligi. MVP został Szymon Wiaderny

Dorota Kułaga
Industria Kielce pewnie wygrała z MMTS Kwidzyn. Na zdjęciu Arkadiusz Moryto
Industria Kielce pewnie wygrała z MMTS Kwidzyn. Na zdjęciu Arkadiusz Moryto Industria Kielce/Mikołaj Opatowski
Industria Kielce pewnie wygrała drugi mecz z MMTS Kwidzyn 40:25 i awansowała do półfinału Orlen Superligi. MVP spotkania został Szymon Wiaderny, który rzucił osiem bramek.

Industria Kielce - MMTS Kwidzyn. Pewna wygrana mistrzów Polski

Industria Kielce - MMTS Kwidzyn 40:25 (22:8)
Industria: Wolff, Mestrić - Olejniczak 3, Wiaderny 8, Kounkoud 7, Karacić 3, Moryto 4, Thrastarson 2, Surgiel 5, Paczkowski, Gębala 1, Karaliok 2, Nahi 5.

W kadrze Industrii nie ma dziś Alexa Dujszebajewa i jego młodszego brata Daniela, obrotowego Nicolasa Tournata. i bramkarza Miłosza Wałacha. Z tego powodu rolę kapitana kieleckiej siódemki przejął Igor Karacić.

Industria od początku prowadziła - pierwszą bramkę rzucił Arkadiusz Moryto. W 8 minucie i 18 sekundzie było 5:2 po trafieniu z koła Artioma Karalioka.

Zobacz zdjęcia z meczu

W pierwszej połowie w bramce Industrii dobrze spisywał się Sandro Mestrić, który obronił kilka rzutów zawodników MMTS. W 20 minucie po indywidualnej akcji i trafieniu Benoita Kounkouda mistrzowie Polski prowadzili 12:5. W 22 minucie Industria przeprowadziła kapitalną akcję - Igor Karacić zagrał do wbiegającego Kounkouda i Francuz w wyskoku rzucił efektowną bramkę. W 25 minucie Industria prowadziła już 17:5!

Później Industria grała w podwójnym osłabieniu, ale bramki rzucili Szymon Wiaderny i Igor Karacić. Do przerwy Industria prowadziła 22:8, dominując w każdym elemencie gry.

W drugiej połowie bramki Industrii strzegł Andreas Wolff. W 39 minucie było już 26:13 dla zespołu prowadzonego przez Talanta Dujszebajewa.

W 43 minucie Szymon Wiaderny zdobył swoją ósmą bramkę w tym meczu i wyprowadził Industrię na prowadzenie 30:16. W 56 minucie 38 bramkę rzucił Dylan Nahi. Kibice zadawali sobie pytanie, czy "pęknie" czterdziestka. W 58 minucie i 29 sekundzie po raz 39. dla gospodarzy trafił Benoit Kounkoud. Ostatnią bramkę po świetnym dograniu Kounkouda zdobył Dylan Nahi.

Industria pewnie wygrała 40:25 i awansowała do półfinału Orlen Superligi. MVP spotkania został Szymon Wiaderny, skrzydłowy Industrii Kielce.