Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jubileusz 150- lecia Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Heleny i Józefa Świątyńskich w Ossali

Maria Domagała
Wiele osób uczestniczyło w jubileuszu szkoły
Wiele osób uczestniczyło w jubileuszu szkoły Sebastian Trytek
W sobotę 17 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Heleny i Józefa Świątyńskich w Ossali odbyła się gala jubileuszowa z okazji 150-lecia szkoły. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Szkoła podstawowa w Ossali ma już 150-lat

Uroczystościom towarzyszyła podniosła atmosfera, był to czas wzruszeń nie tylko dla pracowników i uczniów szkoły, ale również absolwentów.

W trakcie jubileuszu nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku szkoły przez wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Marka Strzałę, burmistrza Osieka – Rafała Łysiaka, dyrektor szkoły – Ewę Budę, przedstawiciela absolwentów – Halinę Suroń oraz przedstawiciela Rady Rodziców Monikę Jędrycha.

Piękne życzenia dyrektor spowodowały wzruszenie zarówno u niej samej jak i wszystkich zebranych gości. Obecnością zaszczyciła szkołę wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, prezes zarządu Enea Elektrownia Połaniec Agnieszkę Wojdan reprezentował dyrektor Andrzej Kwiatkowski, a w imieniu dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach pojawił się kierownik oddziału Sandomierz Aleksander Kondrat. Byli również dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, przedstawiciele zakładów pracy, przedsiębiorstw i instytucji współpracujących ze szkołą, rodzice i przyjaciele szkoły.

Partnerami społecznymi projektu byli: Enea Elektrownia Połaniec Spółka Akcyjna, Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA Kielce. Fundatorem tablicy pamiątkowej Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe INTERMECH Spółka z o.o. Patronat honorowy nad uroczystością objął Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Rafał Łysiak.

Szkoła w Ossali swoje początki datuje na rok 1873, to w tym czasie została uruchomiona jako jednoklasowa szkoła początkowa. Był to drewniany budynek pokryty słomą, zaś nowy został wybudowany w roku 1906. Odzyskanie przez Polskę niepodległości spowodowało, iż szkoła mogła mieć już 5 oddziałów, a w roku 1934 otrzymała 6 oddziałów. W 1943 roku w szkole odbyła się konspiracyjna mała matura. W roku 1958 przebudowany został budynek szkoły, zyskując tym samym dodatkowe sale. Duża liczba uczniów uczęszczających do ossalskiej szkoły spowodowała, że w roku 1992 oddano do użytku nowy budynek szkolny, następnie w 1994 roku dobudowano salę gimnastyczną. Szkoła otrzymała również w 2004 roku imię Heleny i Józefa Świątyńskich.

Zobacz zdjęcia z gali jubileuszowej szkoły w Ossali

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie