Judocy Żaka Kielce na podium w Zakopanem

/dor/
W Zakopanem odbył się międzynarodowy camp judo młodzików i juniorów młodszych, w którym uczestniczyli zawodnicy z naszego województwa.

Mogli wspólnie potrenować z zawodnikami z innych krajów. Camp zakończył się XIV Miedzynarodowym Turniejem Judo Juniorów Młodszych i Młodzików, w którym uczestniczyli zawodnicy z Niemiec, Belgii, Słowacji, Słowenii, Polski i Ukrainy. W zawodach wzięli udział judocy z województwa świętokrzyskiego. W grupie młodzików wystartowało 16 zawodników z naszego regionu, ale żaden nie stanął na podium. Natomiast pięciu juniorów młodszych spisało się bardzo dobrze. Najlepiej radził sobie Mateusz Garbacz, który zwyciężył w kategorii 60 kg.

Stoczył cztery pojedynki, w walce finałowej pokonał medalistę Warsaw Judo Open z tego roku Przemysława Szerszeniewskiego z AZS Warszawa. Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy Żaka Kielce zajmując medalowe miejsca: Norbert Wierzba - był drugi w kategorii 66 kg, Maksymilian Frankowicz - trzeci w 66 kg, Bartłomiej Słowak i Damian Stępień zajęli trzecie pozycje w kategorii 73 kg.