Juniorzy KS Vive Kielce walczą o półfinały Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Zawodnicy Aleksandra Litowskiego pokonali Orlen Wisłę Płock

Bartosz Wartałowicz
Juniorzy KS Vive Kielce grają w ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski w Lubinie. W swoim pierwszym meczu zawodnicy Aleksandra Litowskiego pokonali swoich rówieśników z Orlen Wisły Płock 31:28. Pomimo nerwowej końcówki kielczanie nie wypuścili z rąk zwycięstwa i zrobili pierwszy krok w kierunku awansu.

Szczypiorniści KS Vive Kielce pokonali Orlen Wisłę Płock w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów

KS Vive Kielce - Orlen Wisła Płock 31:28 (20:12)
Vive: Solnica - Augustowski, Malarz 3, Osuch 4, Pakaszewski 4, Łapot, Olczyk 3, Sęk 1, Kuśnierek, Trela 6, Janus, Smysło, Latosiński 5, Stawowy 5, Tobera.

Pierwsze 10 minut spotkania było dosyć wyrównane, choć to kielczanie powoli budowali przewagę. W 15 minucie karę dyskwalifikacji za atak na twarz otrzymał Oliwier Błaszczak z zespołu z Płocka. Juniorzy Vive znakomicie zagrali w końcówce pierwszej połowy i na przerwę schodzili przy świetnym wyniku 20:12. W drugiej połowie kielczanie musieli grać bez Wiktora Augustowskiego, który w 27 minucie również został zdyskwalifikowany za atak na twarz. Przez długi czas nie zanosiło się nawet, że młodzi szczypiorniści z Płocka będą w stanie nawiązać walkę, ale od 50 minuty przy stanie 29:20 zdobyli 6 goli z rzędu. Nie do zatrzymania był Bartłomiej Kępczyński, który dziewięciokrotnie wpisał się na listę strzelców po stronie Wisły. Pomimo kryzysu kielczan w końcówce, udało się utrzymać wcześniej wypracowaną przewgę. W kieleckim zespole najlepiej punktowali Dominik Trela - 6 goli oraz Marcel Latosiński i Kacper Stawowy - po 5 trafień.

Zobacz zapis transmisji z meczu

Zawodnicy Aleksandra Litowskiego grają o półfinał Mistrzostw Polski. Podczas turnieju w Lubinie zagrają jeszcze z Port Service Wybrzeże Gdańsk i SMS Zagłębiem Lubin. Awansują dwie najlepsze drużyny.