Kazimierzanie grali w MiniEuro 2017

Kamil Markiewicz
Reprezentacja Gimnazjum z Kazimierzy Wielkiej wzięła udział w fazie eliminacyjnej turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2017. Kamil Markiewicz
Faza finałowa tegorocznej edycji turnieju dla gimnazjalistów bez naszego zespołu

W środę, we Włoszczowie, rozgrywane były mecze eliminacyjne grupy pierwszej, w ramach piłkarskiego turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2017. Z zmaganiach wzięła udział reprezentacja Gimnazjum z Kazimierzy Wielkiej, która ostatecznie zajęła ostatnie miejsce w grupie i nie awansowała do fazy finałowej zawodów. Awans do najlepszej dwunastki rozgrywek uzyskało Gimnazjum numer 1 z Włoszczowy.

Nasza drużyna już po pierwszym spotkaniu, w którym zmierzyła się z włoszczowską „jedynką” wiedziała, że nie ma szansy na awans do kolejnego etapu rozgrywek, ponieważ zanotowała porażkę 0:5. W drugim spotkaniu kazimierska ekipa zagrała o honor z włoszczowską „dwójką”. Od pierwszych minut nasi reprezentanci prezentowali się bardzo dobrze. Na początku spotkania rzut karny obronił golkiper kazimierskiego gimnazjum Norbert Parys. Po jego udanej interwencji nasza drużyna otrzymała „wiatr w żagle”. Zespół prezentował się dobrze, co potwierdził zdobyciem bramki. Na prowadzenie ekipę z Kazimierzy Wielkiej wyprowadził Patryk Koziński. Przed przerwą rywale zdołali wyrównać. W drugiej połowie nasz zespół zdobył bramkę na 2:1, po trafieniu Pawła Dercza. Niestety po niefortunnej interwencji Sebastian Słabosz było 2:2. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie. - Mieliśmy szansę na zwycięstwo w tym meczu, ale niestety nie udało nam się tego osiągnąć. Uważam, że zagraliśmy bardzo ambitnie. Mimo, że nie udało nam się awansować do kolejnego etapu rozgrywek jesteśmy zadowoleni z udział w turnieju, ponieważ dla nas przede wszystkim liczyła się dobra zabawa - mówił Patryk Koziński, gimnazjalista z Kazimierzy Wielkiej.

Wyniki środkowych spotkań grupy pierwszej: Gimnazjum numer 1 Włoszczowa - Gimnazjum numer 2 Włoszczowa 1:1 (1:1), Adam Kubicz - Mateusz Wilk (samobójcza); Gimnazjum numer 1 Włoszczowa - Gimnazjum Kazimierza Wielka 5:0 (3:0), Adam Kubicz 2, Filip Sztuka, Kacper Krzysztofik, Mikołaj Majchrzak; Gimnazjum Kazimierza Wielka - Gimnazjum numer 2 Włoszczowa 2:2 (1:1), Patryk Koziński, Klaudiusz Kurczyna - Paweł Dercz, Sebastian Słabosz (samobójcza).

1. Gim. 1 Włoszczowa246-1
2. Gim. 2 Włoszczowa223-3
3. Gim. Kazimierza Wielka212-7

Kazimierska drużyna była jedyną z naszego powiatu, która wzięła udział w MiniEuro 2017.