Kielczanie, Wojciechowie Hińcza i Zielonko, znów mistrzami świata oldbojów w piłce ręcznej

Wojciech Zielonko (w środku) i Wojciech Hińcza (z prawej) znów zostali mistrzami świata oldbojów w piłce ręcznej. Archiwum
Kielczanie Wojciech Hińcza i Wojciech Zielonko po raz drugi z rzędu zostali mistrzami świata oldbojów powyżej 50 lat w piłce ręcznej. Grali w barwach drużyny MHT Pabianice. Miejsce 7-8 w kategorii 35 lat zajęła drużyna Masters Handball Kielce.

Turniej odbył się w Chorwacji, w miejscowościach Omiš i Makarska. Drużyna z Pabianic, w której grali Wojciechowie Hińcza i Zielonko (a także wychowanek MKS Końskie, Radosław Matyjasik) w eliminacjach pokonała drużyny MAFC Budapeszt (Węgry) 12:4, MDF India (Indie) 10:5 oraz Kickers Offembach (Niemcy) 13:7. W ćwierćfinale odprawiła inną polską drużynę, Oldi Szczecin 9:3. W półfinale rozegrała najbardziej zacięty pojedynek, z włoskim Handball Bozen, wygrywając 8:7, a rozstrzygającą bramkę zdobywając trzy sekundy przed końcem meczu.

W finale doszło do powtórki sprzed roku – Pabianice zmierzyły się z węgierskim PTKE Old Boys i wygrały zdecydowanie – 11:3.

- To efekt całorocznej, ciężkiej pracy na treningach i turniejach w Polsce. I znów po 30 latach jestem medalistą – powiedział nam Wojciech Zielonko, który trzy dekady temu zdobywał z Iskrą Kielce pierwszy w historii Kielc złoty medal mistrzostw Polski.

W mistrzostwach, w kategorii 35 lat, grała także drużyna Masters Handball Kielce. Kielczanie przegrali z egipskim New Giza SC 7:12, pokonali MGF India 14:10 oraz ulegli rumuńskiemu HC Bucovina 8:14 i Dzikom Warszawa 8-10, zajmując miejsce 7-8.

Masters Handball Kielce: Paweł Smagór, Rafał Łęski - Artur Gach, Kamil Zygan, Grzegorz Mochocki, Bartłomiej Kiełbasiński, Bartłomiej Kutwin, Tadeusz Dusak, Piotr Adach, Marcin Lniak, Łukasz Michalski.