Klasa A, Grupa 1. Trzy drużyny wciąż bez punktów. Komplet wyników i opisy meczów

KAR
Beniaminek Sokół Rykoszyn i Polanie Okmont Pierzchnica pozostają dwiema niepokonanymi dotąd drużynami w pierwszej grupie klasy A. Trzy zespoły GKS Kluczewsko, Czarnovia Kielce i Piast Chęciny nie zdobyły zgromadziły jeszcze żadnych punktów na swoich kontach.

GKS Kluczewsko - Astra Piekoszów 0:2 (0:0), K. Marek 68, 80.
Astra: Trela - Banaś, Karbownik, Plech, Koza - Mularczyk, Szymoniak, Marszałek, D. Marek - Zychalski (60 K. Marek), Wach (75 Saltarski).

Leśnik Zagnańsk - Jawornik Gorzków 5:2 (3:2), Ząbkiewicz 10, D. Piwowarczyk 28, Buczak 38, Kostur 47, Obarzanek 55 - N. Wątek 15, Ł. Niedźwiedź 35.
Leśnik: Ł. Piwowar - Jańczyk, Krzos, D. Piwowarczyk, Borowiec - M. Piwowar (60 Rodak), Buczak, Obarzanek (70 Dąbrowski), Ząbkiewicz (46 Cedro) - Kostur, M. Piwowarczyk.
W 38 minucie Mariusz Piwowarczyk wrzucał piłkę w pole karne Jawornika, strzałem z przewrotki piłkę w siatce umieścił Tomasz Buczak. - Chcieliśmy się zrehabilitować za przegraną w poprzedniej kolejce z Grodem Ćmińsk. Od początku meczu ruszyliśmy do ataku, aby jak najszybciej zdobyć prowadzenie, to się udało już w 10 minucie. Później z minuty na minutę nasza gra układała się coraz lepiej - mówił Michał Ziernik, trener Leśnika Zagnańsk.

Piast Chęciny - Gród Ćmińsk 0:1 (0:1), Jarząb 35.
Gród: Wójcik - Jarząb, Ślewa, Kosmala, R. Głuszek - Nowicki (64 Kołomański), T. Frączyk, Leśniewski (86 Zięba), Koza - Szafarczyk (75 Opara), Zapała (46 Podlewski).
W 35 min pięknym strzałem głową popisał się Paweł Jarząb strzelając, jak się później okazało, jedyną bramkę w tym meczu. Okazje do zmiany wyniku były, ale żadna z drużyn nie umiała ich wykorzystać.

Partyzant Wodzisław - Dąb Nagłowice 3:3 (2:2), Obwiosło 12, 79, Witkowicz 38 - Ł. Niemstak 1, 18, Radecki 70.
Partyzant: Wiśniewski - Witkowicz, Górski (46 Dyczkowski), Szota, Bielecki - Januszewski, Zasada, Kruk, Postrach - Stefański (65 Ozga), Obwiosło (85 Hatys).
Dąb: Pacholec - R. Pustuł, Kisiel, Jabłoński, Wąwoźniak (80 Zygmunt) - Drela, P. Niemstak, Radecki, M. Pustuł - Wójcik, Ł. Niemstak (38 Dąbrowski).
W 38 minucie spotkania poważnej kontuzji kolana nabawił się napastnik Dębu - Łukasz Niemstak. Wczoraj po meczu nie było wiadomo, co dokładnie stało się z kolanem piłkarza Dębu.

Sokół Rykoszyn - Zieleń Żelisławie 2:0 (1:0), Stańczyk 15, Turek 75.
Sokół: Buras - Śladkowski, Krzeszowski, Król, Ł. Szymański - M. Wijas, Turek, Domagała (85 Bielicz), Podgórski (70 Michalski) - Stańczyk (85 Wilk), P. Szamański.
- Zieleń to bardzo dobra drużyna. Patrząc na poprzednie dwa spotkania, które rozegraliśmy w klasie A, to zdecydowanie piłkarze z Żelisławic postawili nam najwyżej poprzeczkę. Nasza gra jest zadowalająca, choć cały czas nie skuteczność nasza jest do poprawy. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Łukasz Szymański, który znakomicie spisywał się na obronie oraz młody zawodnik Kamil Domagała, który nie odstawał umiejętnościami starszym kolegą - mówił Paweł Wijas, trener Sokoła Rykoszyn.

Polanie Okmont Pierzchnica - LKS Bolmin 1:0 (1:0), Zatorski 15.
Polanie: Dygas - P. Ramiączek, B. Ramiączek, Detka, Baran - Łopaciński (85 Kmiecik), Lipa, Pawłowski (82 Gardian), Zatorski - Kapusta (80 Szczukiewicz), Bielecki (75 M. Ramiączek).

Star Starachowice - Czarnovia Kielce 1:0 (1:0), P. Kot 35.
Star: Dziułka - S. Bzymek (46 Bernaciak), Klepacz, Francuz, Pociecha - P. Kot, Kończak, Czajka (65 Gębura), Chodniewicz (60 Strychalski) - Opada, Turbiarz.

Najlepsi strzelcy: 5 - Stańczyk (Sokół), 4 - S. Hajduk (Bolmin), Ł. Niemstak (Dąb), Obwiosło (Partyzant), P. Kot (Star), 3 - Kostur (Leśnik).