Kolejne medale pływaków

/waf/
Donata Kilijańska zdobyła już 3 złote medale na mistrzostwach Polski w Gliwicach. fot. archiwum
W drugim dniu mistrzostw Polski w pływaniu reprezentanci Świętokrzyskiego zdobyli dwa złote i dwa srebrne medale.

7. Donata Kilijańska (KSZO Ostrowiec) 2:23.95
15. Karolina Szeląg (KSZO Ostrowiec) 2:31.12 (el. 2:30.70)

2. Marcin Kaczmarski (KSZO Ostrowiec) 3:54.63
11. Roger Kurant (KSZO Ostrowiec) 4:00.32 (el. 3:59.41)
36. Łukasz Rogoziński (KSZO Ostrowiec) 4:32.98

22. Mateusz Czwartosz (Delfin Połaniec) 2:15.59

4x100 m dowolny
7. KSZO (Kaczmarski, Rogoziński, Tworzewski, Kurant) 3:35.12

Od piątku w Gliwicach trwają Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat w Pływaniu. Rewelacyjnie w nich spisują się Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec i Kacper Łopaciński z Foki Sandomierz. Donata wygrała w sobotę wyścig na 400 metrów kraulem, a Kacper na 200 metrów stylem zmiennym. To ich trzecie złote krążki na tych mistrzostwach.

Po raz kolejny blisko medalu była Sonia Wołoszyn z KSZO, która na czwartym miejscu ukończyła rywalizację na 400 metrów kraulem.

Po drugi srebrny medal sięgnęła w Puławach, gdzie rywalizują 17- i 18-latki, Małgorzata Lipińska z KSZO. Ostrowczanka była druga na 400 metrów stylem dowolnym. Również "srebro" na tym samym dystansie wywalczył jej kolega klubowy Marcin Kaczmarski.

Zawody w Gliwicach i Puławach zakończą się w niedzielę.