Korona II wygrała w Rudkach, derby dla Granatu. Grała świętokrzyska piłkarska Hummel 4. liga [7-8.05.2022]. Sprawdź wyniki i tabelę

JKM, PK, PW
W Morawicy Moravia Anna-Bud pokonała Spartę Kazimierza Wielka aż 6:0.
W Morawicy Moravia Anna-Bud pokonała Spartę Kazimierza Wielka aż 6:0. Mikołaj Opatowski
W weekend 7-8.05.2022 grała świętokrzyska piłkarska Hummel 4. liga. Sprawdź wyniki i tabelę.

GKS Rudki - Korona II Kielce 0:1 (0:1), Michał Smolarczyk 20.
GKS: Sz. Pietras – M. Partyka, Stefański, M. Sala, Jedlikowski – D. Gardynik (60 Kalisz), B. Wiecha, S. Hajduk (75 Baka), Rusiecki, J. Stachura – K. Wiecha.
Korona II: Zapytowski – Sz. Majewski (80 Bojańczyk), M. Kiełb, Kiercz, D. Lisowski – K. Turek, R. Turek – J. Rybus (48 Więckowski), Strzeboński (67 Jopkiewicz), Konstantyn (72 Nojszewski) – Smolarczyk (75 Moch).

Jedyną bramkę w meczu strzelił Michał Smolarczyk lewą nogą po zagraniu najlepszego na placu Dawida Lisowskiego. – Przez pierwsze 15 minut Korona II dominowała, ale potem my mieliśmy swoje szanse. Zdziwiła mnie gra na czas gości w końcówce, bo więcej spodziewałem się po piłkarzach aspirujących do gry o wyższe cele – powiedział trener GKS Rudki, Paweł Jaworek. "Koroniarze" może rzeczywiście nie zachwycili, ale w defensywie wyglądali o niebo lepiej niż w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Granatem Skarżysko. – Zagraliśmy dojrzalej. Mecz był cały czas pod naszą kontrolą, mogliśmy go zamknąć przed przerwą – dodał Marek Mierzwa, szkoleniowiec Korony II Kielce.

Granat Skarżysko-Kamienna - Orlicz Suchedniów 3:0 (2:0), Kacper Gładyś 36, Kamil Uciński 66, Bartosz Sot 81
Granat: Sieczka - Bartoszek (61. Uniat), Styczyński, Papros (61. Gurski), Hińcza, Dudzik, Suwara (76. Gwóźdź), Kaczmarski (61. Miller), Uciński, Gładyś, Sot (83. Płatek)
Orlicz: Onopko - Zawierucha, Cedro, Czeneszkow, K. Tumulec, Świtowski, Grzela (61. Żyła), Solnica, Rzeszowski (62. D. Chrzanowski), Paprocki (78. Bator), Kopyciński.
53. derby pomiędzy Granatem a Orliczem zdecydowanie na korzyść skarżyszczan, którzy mogli zdobyć jeszcze więcej goli. W najbliższą środę oba zespoły spotkają się ponownie. Orlicz Suchedniów podejmie Granat Skarżysko-Kamienna w półfinale Regionalnego Pucharu Polski.

Zobacz zdjęcia z tego meczu: >>Granat Skarżysko-Kamienna - Orlicz Suchedniów<<

Moravia Anna-Bud Morawica - Sparta Kazimierza Wielka 6:0 (4:0), Karol Gilewski 4, 10, Mateusz Zawadzki 14, Maciej Pokora 20, Michał Rybus 79, 88.
Moravia: Piotr Kubicki – Woś, Mateusz Zawadzki, B. Młynarczyk, F. Rogoziński – Gilewski, Rabiej – Gadowski (61. Michał Rybus), Michał Zawadzki (57. Kamil Kubicki), Pryjmak – Maciej Pokora (78. K. Kochel).
Sparta: Gomelko – Mariusz Adamczyk, Reczulski, Nowakowski, Barański – J. Rdest, Kądzielski, Kłoda – Trebus (46. W. Kwiatkowski), Fakowski (62. Marcin Adamczyk), Maderak.

Czerwona kartka: M. Mucharski (II trener Moravii) – 71 min za dwie żółte. Żółta kartka: W. Kwiatkowski.
Sędziował: Łukasz Kaczmarski. Widzów: 100.

Spartę od klęski uchronił bramkarz z Białorusi, Artem Gomelko oraz … słupki i poprzeczki. W 14 minucie Filip Rogoziński bezpośrednio z rzutu rożnego trafił w słupek, ale skutecznie dobijał Mateusz Zawadzki i zdobył trzeciego gola dla gospodarzy. W 31 minucie tym razem z dystansu Rogoziński obił poprzeczkę, potem Karol Gilewski trafiał w słupki bramki Sparty – w 40 minucie jeden, w 41 minucie drugi. Gilewskiemu wspaniale udało się wejście w mecz – zdobył gole w 4 i 10 minucie. Potem Gomelko, byłego golkipera Lokomotiwu Moskwa pokonał Mateusz Zawadzki, a w 20 minucie po podaniu obchodzącego urodziny Michała Zawadzkiego Maciej Pokora. Sparta, mimo jakościowych niedostatków dążyła do strzelenia bramki, w 48 minucie po uderzeniu z wolnego Krystiana Kądzielskiego futbolówka odbiła się od poprzeczki. Potem w jej szeregach błyszczał Gomelko, wygrywał pojedynki z rywalami, m.in. z Michałem Zawadzkim i Michałem Rybusem. Rybusa raz zatrzymał, ale nie miał nic do powiedzenia w 79 i 88 minucie, gdy wracający do zdrowia napastnik Moravii znakomicie przymierzał. Bez kilku ważnych ogniw zespół Maciej Śmiecha zasygnalizował, że jest gotowy do walki w środę w półfinale Okręgowego Pucharu Polski z faworyzowanym trzecioligowcem z Łagowa.

Star Starachowice - Olimpia Pogoń Staszów 4:0 (1:0), Włodzimierz Puton 26, Wiktor Chomczenko 66, 68, Artur Kidoń 86.
Star: Banach – M. Styczyński (68. Malec), Gębura, Jagiełło, M. Kaczmarek – Szydłowski (80. Kopeć), Dumaniuk, Kozakiewicz, P. Stefański (83. K. Marzec) – Puton (70. Kidoń), Chomczenko (83. Kosztowniak).
Pogoń: J. Borusiński – Sudy, Czerwiak, Dela – Rozmysłowski (73. Głowa), Wawrylak (46. Zębala), Wojsa (73. Ptak), Musiał (80. I. Plisak) – Paweł Markowicz, Armata, Żądło.

- To nie był nasz dobry mecz, ale Star pokazał dużą siłę. Starachowiczanie tworzą mocny zespół – powiedział Paweł Czaja, trener Pogoni, która poważniej gospodarzom zagrażała na początku drugiej odsłony. Przed przerwą padł tylko jeden gol – autorstwa świetnie dysponowanego Włodzimierza Putona, który po odbiorze w środku pola popisał się pięknym strzałem z około 20 metrów. Przy drugim trafieniu Staru też cegiełkę dołożył Puton, który obsłużył porządną wrzutką Wiktora Chomczenko. Ten zawodnik dał prawdziwy show, bo po chwili po ograniu jednego z przeciwników huknął z ponad 25 metrów po długim rogu. Kropkę nad i postawił Artur Kidoń, któremu po wrzutce nieśmiertelnego Marcina Kaczmarka piłkę zagrał Bartosz Gębura. Star rozbił niezły zespół ze Staszowa i liczy na kolejne zwycięstwo w spotkaniu na szczycie z Koroną II w Kielcach.

GKS Zio-Max Nowiny - Spartakus Daleszyce 1:0 (0:0), Kamil Blicharski 90.

Klimontowianka PBI Klimontów - Alit Ożarów 1:1 (0:0), Jacek Rożek 76 - Michał Rutkowski 78.

Neptun Końskie - AKS 1947 Busko-Zdrój 4:0 (2:0), Patryk Kwiecień 20, 72, Patryk Raczyński 35, Jakub Banasik 70.

TS 1946 Nida Pińczów - Łysica Bodzentyn 3:1 (2:0), Łukasz Piotrowski 12, 65, Jan Kowalski 35 z karnego – Stanislav Mokrosnop 88.
Nida: Pałaszewski – Sadowski, Radwański, Szafraniec – Parlicki, P. Łuszcz (55. Krzak), D. Szymkiewicz, Jan Kowalski (55. Zaręba), Piotrowski (75. Ciacia) – Fit (75. Paniec), Madej (79. Garula).

Mecz pod kontrolą Nidy, w której znakomicie prezentował się Łukasz Piotrowski, autor dwóch goli.

Lubrzanka Kajetanów - Wierna Małogoszcz walkower 0:3.

1. miejsce - awans, 17.-18. - spadek

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: