MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ksiądz wikariusz ze Strzyżowic pompował w #Gaszyn Challenge, dzieciaki robiły przysiady. Kogo nominowali? ZOBACZ FILM

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Do ogólnopolskiej akcji #Gaszyn Challenge dołączyła właśnie niewielka Parafia pod wezwaniem świętego Bartłomieja Apostoła w Strzyżowicach, w powiecie opatowskim (diecezja sandomierska). Obowiązkowe dziesięć pompek wykonał ksiądz Jacek Paluch, wspierany przez wszystkich uczniów klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Kobylanach, w której kapłan uczy katechezy oraz dzieci z Opatowa - ogółem ministranci i dzieci komunijne.

Ksiądz Jacek Paluch, wikariusz z parafii Strzyżowice, został nominowany wraz z ministrantami przez Koło Gospodyń Wiejskich w Jagninie. - Dowiedzieliśmy się o tym z filmu nagranego przez nominujących zamieszczonego na Facebooku. Pani Edyta Łata sołtys z Jagnina zadzwoniła do mnie, aby powiedzieć o nominacji - wyjaśnia w rozmowie z Echem Dnia ksiądz Jacek Paluch.
Jego ekipa w składzie: on sam oraz ministranci najmłodsi z klas komunijnych i dzieci komunijne ze szkoły w Kobylanach i Opatowie wykonały zadanie – 10 pompek i 10 przysiadów.

- Wpłaciliśmy pieniądze i nominowaliśmy kolejnych, wybraliśmy tych, o których wiedzieliśmy, że w akcji nie brali jeszcze udziału - dodaje kapłan.

Ksiądz Paluch dodaje, że w momencie ogłoszenia na profilach klasowych informacji dla ministrantów o nominacji, od razu zgłosili się najmłodsi z klas 2 i 3 ze szkoły z Kobylan, którzy stwierdzili, że będą „pompować” razem z księdzem. Wspólnie z rodzicami został wybrany termin próby komunijnej, gdzie były wszystkie dzieci razem podzielone na dwie grupy. Niestety, silna ulewa temu przeszkodziła i wzięła udział w „challengu” tylko połowa dzieci, kiedy deszcz ustał.

Po wykonaniu zadania filmik został zamieszczony na Facebooku i szybko w ciągu 2 dni zyskał 1,5 tysiąca wyświetleń. Rodzice dzieci zaproponowali, że pomogą z dziećmi przy tworzeniu filmiku, który upamiętni tę akcję. Na kolejnych zdalnych lekcjach religii wszystkie dzieci dostały każde poszczególne zadanie do wykonania od wyszukiwania w Internecie odpowiedniej muzyki do podkładu, poprzez zebranie historii akcji, oraz materiałów graficznych do filmu i prace na prezentacjach. Dzieci i ich rodzice włączyli się do tego dzieła komunikując się poprzez komunikatory i przesyłając materiały do księdza Jacka, do kaplicy, która stała się centrum operacyjnym tworzenia filmu.
- Dzieci wykonały wszystko same co znajduje się w filmie, pracowały na prezentacjach, zbierały zdjęcia i grafikę resztę sam już zmontowałem z bogatego dostarczonego materiału i pięknych pomysłów - mówi ksiądz wikariusz. - Zauważyłem, że nie było problemu dla dzieci mimo ich wieku z tworzeniem filmu i zbieraniem materiałów, gdyż na bieżąco w szkole w Kobylanach korzystają w pracy ze swoimi nauczycielami ze sprzętu multimedialnego oraz przez czas zdalnej pracy ze swoimi wychowawcami zdobyli wiele cennych umiejętności i obsługi wielu programów i możliwości swojego komputera.

Zadanie zostało wykonane na medal, a pieniądze pomogą chorej Zosi ZBIÓRKA DLA ZOSI

Kogo nominowała ekipa ze Strzyżowic?

  1. Ksiądz proboszcz i wikariusze z Kolegiaty w Opatowie
  2. Parafialna schola z Kobylan
  3. Burmistrzowie oraz urzędnicy z Opatowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie