KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zakończył okres przygotowawczy. Wygrał z Chełmianką Chełm i przegrał z Alitem Ożarów

Bartosz Wartałowicz
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski/Facebook
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zakończył przygotowania do rundy wiosennej w piłkarskiej trzeciej Lidze. Zespół Rafała Wójcika pokonał Chełmiankę Chełm i przegrał z Alitem Ożarów. Nie brakowało goli, ale i czerwonych kartek. W konfrontacji z drużyną z Ożarowa sędzia wykluczył aż 3 zawodników.

Ostatnie sparingi KSZO przed powrotem na boiska 3. Ligi. Wygrana z Chełmianką i porażka z Alitem

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Chełmianka Chełm 2:0 (0:0)
Bramki: Bartosz Zimnicki 60, Kyryło Senko 74.
KSZO: Klon - Kołoczek, Jarzynka, Mężyk, Brągiel - Orlik, Nawrot, Senko, Zimnicki, Kramarz - Pisarek.

Trener Rafał Wójcik najprawdopodobniej posłał najmocniejszy skład na spotkanie z Chełmianką. "Pomarańczowo-czarni" pokonali swojego trzecioligowego rywala po golach w drugiej połowie. Formę strzelecką potwierdził najpierw Bartosz Zimnicki, a wynik ustalił zimowy nabytek KSZO - Ukrainiec Kyryło Senko.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Alit Ożarów 0:2 (0:1)
Bramki: Mikołaj Jasiński 37, Kamil Bełczowski 58.
KSZO: Kot - Żebrowski, Lenard, Mazurek I, Lis - Tymoszenko, Lipka, Gulba, Mazurek II, Zdyb - Mogil.
Alit: P. Kapsa - I. Wódz, Jasiński, Rękas, Stępień - J. Wódz, Furman, Kamiński, Bełczowski - J. Kapsa, Mażysz oraz P. Wójcik, J. Wójcik, Bielecki, Stawiarski, Skrok.

Drugi skład KSZO nie poradził sobie tak dobrze i przegrał z Alitem Ożarów. Wynik otworzył stoper gości, Mikołaj Jasiński, a prowadzenie Alitu podwyższył były zawodnik KSZO - Kamil Bełczowski. W meczu KSZO - Alit arbiter pokazał aż 3 czerwone kartki. W 20 minucie za bardzo brzydki faul wyleciał obrońca gospodarzy Łukasz Mazurek I, a po dwa napomnienia otrzymali również Jakub Kapsa (Alit) i Jakub Gulba (KSZO) - odpowiednio w 30 i 43 minucie.

Dla KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski były to ostatnie sprawdziany przed wznowieniem ligowych rozgrywek. Drużyna Rafała Wójcika w sparingach wygrała 4 spotkania (6:0 z Klimontowianką Klimontów, 3:2 z GKS Rudki, 4:0 z KS Drzewce i 2:0 z Chełmianką Chełm) i przegrała 5 meczów (2:5 z Hutnikiem Kraków, 0:2 z Wislą Puławy, 1:4 z Czarnymi Połaniec, 0:3 z Siarką Tarnobrzeg i 0:2 z Alitem Ożarów). W okresie zimowym szeregi KSZO opuścił Adrian Szynka, który przeszedł do Staru Starachowice. Do drużyny Rafała Wójcika dołączyło trzech nowych zawodników: Ukraińcy - Jewgienij Mogil i Kyryło Seńko oraz Adam Kramarz, który został wypożyczony z Puszczy Niepołomice. "Pomarańczowo-czarni" zainaugurują 19 kolejkę 3. Ligi spotkaniem z Avią Świdnik - jednym z kandydatów do awansu. Spotkanie odbędzie się w Świdniku w sobotę 2 marca. Początek o godzinie 14.