Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Organek gwiazdą "Wielkiego Ognia" w Ostrowcu! Zobacz program

SLA
Tegoroczna odsłona Festiwalu Bluesowo - Rockowego „Wielki Ogień” w Ostrowcu, już w ten weekend. Gwiazdą, która wystąpi w niedzielę będzie grupa Organek.

W sobotę i niedzielę od godziny 16 odbywać się będą przesłuchania w konkursie młodych wykonawców. Dla najlepszego zespołu jury w składzie: Marek Wiernik, Marcin Bracichowicz oraz Andrzej Chochół przewidziano nagrody: I nagroda – 6 tysięcy złotych, II nagroda – 4 tysiące złotych, nagroda za najlepsze wykonanie utworu z repertuaru Miry Kubasińskiej – 5 tysięcy złotych oraz nagroda dla najlepszego muzyka – 2 tysiące złotych.

Oni powalczą o nagrody

Atom Heart. Zespół powstał dwa lata temu, aby łączyć klimaty klasycznego hard rocka oraz bluesa. Do sukcesów zespołu należą nagrana EP-ka wiosną 2016 roku, a także niedawno wyprodukowany singiel w Izabelin Studio.

Binder. Trzech facetów i dziewczyna na wokalu, grający coś, co można określić mianem vintage rocka. Jak sami twierdzą nie idą jednak po najmniejszej linii oporu, kopiując to, co najlepsze w muzyce lat ’60 i ’70, a jedynie czerpiąc z tradycji blues rocka i southern rocka.

Cherry Daiquiri. La Bohema Cherry Daiquiri zachwyca i dekadentuzuje publiczność już od dawna, a to za sprawą coraz to ciekawszych i awangardowych odsłon koncertowych, w najróżniejszych przestrzeniach. Ich charakterystycznym elementem rozpoznawczym jest stworzenie i rozpowszechnianie idiomu „koncertu fabularyzowanego”. W październiku 2016- ukazała się debiutancka płyta zespołu „Phlebotomy Blues”.

Ciryam. To zespół z kilkunastoletnim stażem, mogący się pochwalić czterema płytami i wieloma sukcesami. Ich ostatnia płyta „Desires” ukazała się w marcu zeszłego roku nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech, Anglii, Szwecji, Estonii, Finlandii, Holandii i Szwajcarii. Coś dla fanów rocka i gotyckich klimatów.

Forsal. Istnieje czterech lata, pochodzi z Częstochowy i jest zespołem grającym muzykę bluesową, blues-rockową i około bluesową. Oprócz standardów bluesowych posiada także autorskie utwory w podobnej stylistyce.

KefiRock. Zespół występuje w klubach muzycznych i pubach rockowych w całej Polsce. W dorobku dwie płyty „Inną drogą” i „ Kolorowo”. Gości na listach przebojów Radia Kielce, Radia Rock Time.

Livin Fire. To ognisty hard rockowy zespół czerpiący swe inspiracje garściami z najlepszej klasyki gatunku. Fascynacja latami 80-tymi, na froncie zadziorna, płomiennoruda wokalistka oraz pełne niespożytej energii partie instrumentalne.

Not Yet. Zespół założony w 2015 roku przez Piotra Plutę i Przemysława Tymułę, którzy poznali się podczas XV Konkursu Piosenki Angielskiej. Debiutancki koncert Not Yet odbył się we wrześniu 2015 roku.

Ofelia. To wokalistka i songwriterka wykonująca muzykę z pogranicza indie, folk, blues. Występuje wraz z zespołem. Artystka ma za sobą od tamtej pory między innymi koncerty w Polsce, czy występy w telewizji.

Omni mOdO. Poważny zespół z Poznania grający mniej poważna muzykę… albo odwrotnie. Gatunkowo zaszufladkować go można w około-rockowe klimaty. Ale biorąc pod uwagę fakt, że muzycy słuchają wszystkiego od klasyki po death metal, spodziewać się należy sporo mniej lub bardziej rozsądnych rozwiązań.

Pola Chobot & Adam Baran. Mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny inspirowany bluesem. Piosenki, które tworzą, swą prostotą, formą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę.
Raincoat. Skarżyska kapela wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu. W 2016 roku ukazało się nowe EP obejmujące pięć premierowych utworów. Wydawnictwo promowała wiosenna trasa koncertowa „W Labiryncie”.

Simple Wine. Proste wino starachowickiej produkcji fermentuje już od 5 lat. Esencją Simple Wine od początku były koncerty i granie na nich swojego autorskiego materiału.

Słońce. To polski zespół powstały w 2016 roku, grający napędzanego słoneczną energią alternative rocka.

Wildstrike. Powstał na początku 2014 roku z inicjatywy Patryka Paleja. Każdy z członków zespołu ma inną inspirację, dzięki czemu utwory mają szeroką paletą brzmień, w których znaleźć można głównie klasyczny hard rock i heavy metal, ale również blues rock a nawet thrash metal.

Sobota z Piekarczykiem

Na godzinę 20 w sobotę, zaplanowano koncert laureata plebiscytu z 2016 roku - warszawskiego zespołu MetKa. Zespół tworzy muzykę składającą się zarówno z wesołych i skocznych rytmów ska jak również niepokornych punkowych akordów oraz ciężkich rockowych riffów.

Natomiast o godzinie 21 wystąpi z akustycznym koncertem Marek Piekarczyk.

Artysta wraz z zespołem TSA zagrał setki koncertów w Polsce, USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii i Austrii. Współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze „Jesus Christ Superstar”. w Ostrowcu Świętokrzyskim na scenie poza nim pojawią się również Tadeusz Apryjas (gitara, voc.), Grzegorz Kapcia (gitara, voc. drumla, harmonica) i Jacek Borowiecki (instrumenty perkusyjne).

Organek w niedzielę

Niedzielne koncerty rozpoczną się o godzinie 18, występem laureatów tegorocznej edycji. O godzinie 20.30 wystąpi grupa Organek.
Zespół powstał w roku 2013 z inicjatywy Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. W 2015 roku grupa wydała swój debiutancki album „Głupi”. W roku 2016, lider formacji, Tomasz Organek, został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016. Obecnie zespół prezentuje materiał z drugiego albumu „Czarna Madonna”.
Wszystkie koncerty będą się odbywać w amfiteatrze w Parku Miejskim. Wstęp jest wolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie