matura
  Żeglarskie święto w Sandomierzu (video)

  Żeglarskie święto w Sandomierzu (video)

  Małgorzata Płaza

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zespół szantowy "The Grogers" wystąpi w Sandomierzu.

  Zespół szantowy "The Grogers" wystąpi w Sandomierzu.

  Trzy dni będzie trwał festiwal "Szanty w Sandomierzu". Wstęp na wszystkie imprezy wolny.
  Zespół szantowy "The Grogers" wystąpi w Sandomierzu.

  Zespół szantowy "The Grogers" wystąpi w Sandomierzu.

  Pod znakiem szant, piosenki żeglarskiej, folku irlandzkiego, ballad i poezji śpiewanej minie ten weekend w Sandomierzu. Na Bulwarze imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie się odbywać Festiwal "Szanty w Sandomierzu".

  PIĄTEK

  Na trzy najbliższe dni nadwiślański bulwar w Sandomierzu zmieni się w rozbrzmiewające muzyką miasteczko żeglarskie. Inauguracja festiwalu nastąpi już dzisiaj, w piątek 25 lipca o godzinie 16 w sali kameralnej Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej, gdzie otwarta zostanie wystawa malarska o tematyce marynistycznej autorstwa Agnieszki Zoń.

  Również dzisiaj, o 19 na Bulwarze imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpocznie się "Wieczór szant i folku irlandzkiego". Na scenie zaprezentują się rodzime zespoły: "Pod Wiatr", "The Grogers" i "Może i My" oraz walijska formacja "Calanais". Ten wieczór poprowadzi Jarek "Igor" Witczak.
  SOBOTA

  Z kolei w sobotę 26 lipca, również nad Wisłą, odbędzie się "Wieczór Współczesnego Brzmienia Piosenki Żeglarskiej". Wystąpią: zespoły: "Szantana", "Morże Być", "Mordewind" oraz "Yank Shipers". Ten wieczór koncertowy poprowadzi Bartek "Bangos" Konopka. Początek o godzinie 19.

  NIEDZIELA

  W niedzielę 27 lipca o godzinie 16 w sali kameralnej Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej odbędzie się "Spotkanie ze znanym żeglarzem", czyli Romanem Paszke. Będą także projekcje teatralne o tematyce Conradowskiej. Zaprezentowane zostaną dwa widowiska: "Tajny agent" w reżyserii Krzysztofa Zalewskiego z 2005 roku i "Spiskowcy" Zygmunta Hubnera z 1986 roku. Na godzinę 19 zaplanowano rozpoczęcie "Wieczoru Ballad i Poezji Śpiewanej". Nad brzegiem Wisły zaprezentują się zespoły "Freeman" i "Betty Blue" oraz sandomierzanie: Kamil Bodzioch oraz Marek Sochacki. Koncert poprowadzi Jarek "Igor" Witczak.

  Wstęp na wszystkie festiwalowe imprezy jest nieodpłatny. Wystawa Agnieszki Zoń będzie prezentowana do końca sierpnia. Organizatorami Festiwalu są: Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej przy współpracy kieleckiego stowarzyszenia "Gejtawy". Instytucją wspierającą jest Związek Miast Nadwiślańskich.
  Zobacz występ zespołu The Grogers podczas tegorocznych "Szant na Sukces" w Sandomierzu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda