Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Film „Wyklęty” Konrada Łęckiego był kręcny w Śladkowie Dużym

Mateusz Kołodziej
Urząd miasta i gminy w Chmielniku
Ekipa filmowa realizowała zdjęcia na terenie pałacu w Śladkowie Dużym w gminie Chmielnik w powiecie kieleckim. – To miejsce doskonale wpisało się w batalistyczny klimat filmu. Spotkaliśmy się też z dużą życzliwością mieszkańców i osób, które nam pomagały w zdjęciach. Pięknie wypadł też tamtejszy pałac – ocenia Konrad Łęcki, pochodzący z Kielc reżyser filmu.

Zdjęcia trwały trzy dni, zakończyły się w poniedziałek w nocy. Brał w nich udział odtwórca głównej roli, aktor teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach, Wojciech Niemczyk. Byli też inni aktorzy, między innymi Marcin Kwaśny, Andrzej Plata, Krzysztof Grabowski, Robert Wrzosek, czy Łukasz Pruchniewicz. W realizacji filmu brali także udział członkowie historycznych grup rekonstrukcyjnych, miedzy innymi z Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych X D.O.K, była też Grupa Bojowa Kielce, czy Grupa Rekonstrukcyjna Bemowo. Plan filmu zabezpieczali natomiast druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziejowicach oraz grupa ratownicza z Kielc.

Zainteresowanie przygodnych obserwatorów budziły zwłaszcza pojazdy bojowe z lat II wojny światowej, broń i umundurowanie.
Śladków Duży był kolejną miejscowością, która gościła aktorów i ekipę filmu „Wyklęty”. Wcześniej filmowcy pracowali między innymi w Tokarni, Sielpi, Stąporkowie, w Świętej Katarzynie, na Świętym Krzyżu, czy klasztorze na Karczówce. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego zrealizowali 61 dni zdjęciowych. - Starałem się trzymać żelaznej zasady, żeby wszystkie zdjęcia powstały w regionie świętokrzyskim. Byliśmy praktycznie w każdym powiecie, wszędzie spotykamy się z życzliwością tamtejszych mieszkańców i współpracowników - dodaje Konrad Łęcki.

Zdjęcia do filmu “Wyklęty” ruszyły w marcu 2014 roku w Kielcach. Zakończenie prac filmowcy planują na 15 maja. Wtedy mają odbyć się ostatnie zdjęcia. Premiera filmu planowana jest natomiast na 1 marca 2017 roku.

Film ukazujący losy Żołnierzy Wyklętych. Produkcja realizowana jest z prywatnych pieniędzy. Na początku prac nad filmem, producent, którym jest Fundacja Między Słowami wystosował do prywatnych osób apel o wpłacanie pieniędzy. - Odzew był ogromny. Gdyby nie to środki od osób prywatnych, prawdopodobnie ten film w ogóle by nie powstał – zaznacza Konrad Łęcki. Dodaje, że całkowity koszt produkcji filmu będzie oscylował w okolicach dwóch milionów złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie