matura
Koncert KSU dla kilku pokoleń

Koncert KSU dla kilku pokoleń

Agnieszka Grabowska

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Koncert KSU dla kilku pokoleń

Zespół KSU zagrał mocne i znane wszystkim kawałki. ©A. Grabowska

Przy największych znanych utworach KSU bawiła się w piątek jędrzejowska publiczność.
Koncert KSU dla kilku pokoleń

Zespół KSU zagrał mocne i znane wszystkim kawałki. ©A. Grabowska

Koncert rozpoczął się o godzinie 20.30, kiedy na scenie pojawił się lider zespołu Eugeniusz Olejarczyk “Siczka" i powitał licznie zgromadzoną publiczność.

Jeszcze przed właściwym rozpoczęciem koncertu, podczas próbnego grania do tańca, zerwał się tłum młodzieży. Następne utwory wprawiły w prawdziwie zabawowy nastrój pozostałych uczestników koncertu. Z piosenki na piosenkę przed sceną jędrzejowskiego domu kultury robiło się coraz tłoczniej.

FANI Z CAŁEJ POLSKI

Na koncert przyszli fani nie tylko z Jędrzejowa, ale także z okolicznych miejscowości.
Byli również wycieczkowicze z Szydłowa, Skarżyska czy Kielc. Fryzury i stroje jakie można było zobaczyć tego wieczoru na koncercie jednoznacznie określały charakter imprezy. To były mocne punkowe brzmienia, które stworzyły niepowtarzalny, legendarny i dla większości sentymentalny klimat wieczoru.
- Jest to kapela, z którą mam bardzo dużo wspomnień. Na koncerty zespołu KSU chodzę z wielką przyjemnością. Dzisiejsza moja obecność w Jędrzejowie nie jest przypadkowa. Jesteśmy w drodze na imprezę do Jarocina, kiedy dowiedziałem się, że KSU gra w Jędrzejowie od razu zaplanowałem trasę tak, żeby móc tutaj dzisiaj przyjechać. To dla mnie sentymentalny i bardzo wspomnieniowy koncert - powiedział dwudziestoczteroletni Mariusz z Szydłowca, fan zespołu KSU.

FENOMEN PIĄTKOWEJ IMPREZY

Podobne wspomnienia z zespołem KSU mają także jędrzejowianie. Sebastian Sipa, dyrektor artystyczny Domu Kultury w Jędrzejowie, w piątkowy wieczór gościł swoich kolegów. Z liderem zespołu zna się od wielu lat, bo przez pewien czas grał razem z kapelą.

- Grałem z zespołem KSU przez krótki okres, to był taki epizod w życiu. Kiedy zadzwoniłem, żeby zaprosić ich na koncert, dostałem propozycję, żeby na piątkowym koncercie zagrać parę starych utworów razem z nimi - mówi Sebastian Sipa.
O fenomenie piątkowego koncertu świadczy nie tylko świetna muzyka, ale przede wszystkim publiczność, która licznie dopisała tego dnia. Przed sceną jędrzejowskiego Domu Kultury zgromadzili się i młodzi, i nieco starsi fani zespołu. W rytm punkowych uderzeń tańczyli i podskakiwali i rodzice, i dzieci. Zarówno jedni, jak i drudzy potrafili się doskonale odnaleźć w klimacie, jaki zafundowała publiczności kapela.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Oceniamy naszą władzę

Oceniamy rok pracy radnych świętokrzyskich gmin. Zagłosuj!

Oceniamy rok pracy radnych świętokrzyskich gmin. Zagłosuj!

Oceniamy rok rządów świętokrzyskich prezydentów, burmistrzów i wójtów

Oceniamy rok rządów świętokrzyskich prezydentów, burmistrzów i wójtów

Wideo

Galerie

Jedzenie i zabawa

Styl życia

Na językach

Zdrowie i uroda