Łagów wycofał się z rozgrywek, Orlęta nie wyszły po przerwie

Kamil Markiewicz
Tylko trzy mecze odbyły się w tej kolejce piłkarskiej Świętokrzyskiej Liga Juniorów Starszych

Nie grano w Staszowie, gdyż mecz został przełożony na środę i w Końskich, gdyż ŁKS Łagów wycofał się z rozgrywek. Niecodzienny przebieg miał mecz w Starachowicach, gdzie lider do przerwy prowadził już 10:0. Goście nie wyszli na boisko w drugiej połowie.

Świętokrzyska Liga Juniorów Starszych

Zdrój Busko – Zenit Chmielnik 0:0

- W derbowym pojedynku sędzia pokazał pięć żółtych i dwie czerwone, a zespoły kończyły mecz po 10 zawodników. W 41 rzutu karnego nie wykorzystał Zenit.

Granat Skarżysko – Wisła Sandomierz 1:2 (0:1)

Bramki: Patryk Skórski 69 – Jakub Łata 15, Michał Jarosz 81.

Wisła: Woźnak – Trojanowski, Maruszczak, Kaśniewski, B. Szymański – Kwiecień, Jarosz, Buganik – Tenderenda, Łata, R. Szymański.

Juventa Starachowice – Orlęta Kielce 10:0

Bramki: Michał Strzelecki 9, 20 i 26, Karol Maciąg 10,30 i 39. Bartłomiej Koźlik 32 i 43, Igor Spadło 37, Mikołaj Podzielny 42.

Na drugą połowę drużyna Orląt nie wyszła do gry, gdyż trener gości zgłosił kontuzje trzech zawodników. decyzje co do ostatecznego wyniku meczu podejmie Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, ale najprawdopodobniej utrzymany zostanie wynik z boiska.

Pogoń Staszów – Klimontowianka Klimontów - na prośbę Klimontowianki mecz przyłożony na środę, 1 czerwca, na godzinę 17.

Neptun Końskie – ŁKS Łagów - drużyna ŁKS Łagów nie pojechała na mecz, gdyż wycofuje się z rozgrywek.

- Wycofujemy się z rozgrywek ze względu na to, ze kilku zawodników wyjechało z kraju, a kilku innych ma kontuzje. Zostało w drużynie 13 zawodników, więc podjęliśmy decyzję o jej wycofaniu – informuje Grzegorz Siwoń, trener ŁKS Łagów.

Uwaga. Wyniki spotkań ze Starachowic i Końskich nie są uwzględnione w tabeli.

1. Juventa Starachowice 15 38 58-9
2. Wisła Sandomierz 17 38 38-25
3. Neptun Końskie 15 36 57-9
4. Granat Skarżysko-Kam. 17 22 28-28
5. Zdrój Busko-Zdrój 17 19 28-38
6. Klimontowianka Klimontów 16 16 15-23
7. Orlęta Kielce 16 16 30-47
8. Zenit Chmielnik 16 15 23-39