Macedonia i Portugalia w półfinale MiniEuro 2017

Kamil Markiewicz
Tak z awansu do półfinału MiniEuro 2017 cieszyli się gimnazjaliści z Bielin, czyli gracze turniejowej Macedonii Kamil Markiewicz
W poniedziałek, w Skarżysku-Kamiennej rozegrane zostały pierwsze dwa mecze ćwierćfinałowe największego w Polsce turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2017. Organizatorami rozgrywek są redakcja Echa Dnia i Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

W pierwszy meczu zmierzył się mistrz grupy A Słowacja, czyli Gimnazjum numer 1 Skarżysko-Kamienna, które zwyciężało w turnieju w 2016 i 2015 roku. Przeciwnikiem skarżyskiej drużyny była Portugalia, w której barwy wcielili się gimnazjaliści z włoszczowskiej „jedynki”. Drużyna z Włoszczowy fazę grupową zakończyła na trzeciej pozycji w grupie B. Słowacja prowadziła do przerwy 1:0, po golu Jakuba Świercza. Do wyrównania doprowadził Mikołaj Majchrzak, który strzelił gola w 35 minucie. Do regulaminowego czasu gry utrzymywał się remis 1:1. W drugiej połowie dogrywki Majchrzak, trafił po raz drugi do bramki Słowacji, zapewniając Portugalii zwycięstwo w tej konfrontacji i awans do półfinału. Na postawę skarżyskiej drużyny wpływ miał fakt, że od drugiej połowy grała ona w osłabieniu. Czerwoną kartką za uderzenie zawodnika drużyny przeciwnej ukarany został Jakub Wotliński.

- Przeciwnik wygrał wszystkie poprzednie mecze, więc byliśmy pełni obaw przed tym spotkanie. Stoczyliśmy ciężki bój, który zakończył się naszym zwycięstwem - mówił Mikołaj Majchrzak.

W drugim ćwierćfinale Szwecja (Gimnazjum Mniów) zagrała z Macedonią (Gimnazjum Bieliny). Do końca regulaminowego czasu gry, mimo, że obie drużyny miały okazje do strzelenia goli, utrzymywał się bezbramkowo remis. W drugiej połowie dogrywki po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry bramkę zdobył Bartłomiej Gałka, zapewniając Macedonii wygraną.

- Przeciwnicy zagrali dobrze. Mecz był bardzo zacięty. Udało mi się strzelić gola, który dał nam zwycięstwo. Mam nadzieję, że dojdziemy do finału - powiedział Bartłomiej Gałka.

We wtorek, na stadionie Wiernej w Małogoszczu odbędą się ostatnie dwa ćwierćfinałowe pojedynki.

Program wtorkowych meczów (boisko w Małogoszczu):
Serbia (Gim. Małogoszcz) - Niemcy (Gim. Krasocin), godz. 9,
Dania (Gim. 6 Kielce) - Polska (Gim. Ożarów, godz. 10.15.

Słowacja (Gim. 1 Skarżysko-Kamienna) - Portugalia (Gim. 1 Wł...

Wyniki poniedziałkowych ćwierćfinałów:
Słowacja (Gim. 1 Skarżysko-Kamienna) - Portugalia (Gim. 1 Włoszczowa) 1:1 (1:0), po dogrywce 1:2,
Jakub Świercz - Mikołaj Majchrzak 2;
Szwecja (Gim. Mniów) - Macedonia (Gim. Bieliny) 0:0, po dogrywce 0:1, Bartłomiej Gałka.