Makroregionalna Liga Juniorów. Wygrała Korona i KSZO (zdjęcia)

/SAW/
Pierwszą bramkę dla Korony zdobył Piotr Paprocki (z piłką).
Pierwszą bramkę dla Korony zdobył Piotr Paprocki (z piłką). Fot. Sławomir Stachura
W meczu piłkarskiej Ligi Makroregionalnej Juniorów, Korona pokonała w Kielcach Widok Lublin 3:1, a KSZO zwyciężył na wyjeździe Bogdankę Łęczna.

Korona Kielce - Widok Lublin 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Piotr Paprocki 18 min. 2:0 Paweł Woźniak 52, 2:1 Mateusz Próchniak 62, 3:1 Piotr Piwowar 90.

Korona: Karliński - Piwowar, Bednarski, Wróblewski, Kobryń (83. Borzęcki) - Piotrowicz (68. Mularczyk), Seweryn (83.Lis), Stachura (70. Skrzyniarz), Paprocki - Słomka (65 Dziubek), Woźniak (52. Smolarczyk).

W 52 minucie po uderzeniu Pawła Woźniaka prowadzili 2:0, kontrolowali spotkanie, ale gdy 10 minut później stracili bramkę po błędzie defensywy, zaczęła się nerwówka.

- Ta strata bramki wybiła nas z rytmu i było sporo błędów. Ale w sumie byliśmy lepsi i nasza wygrana jest zasłużona - ocenił Cezary Ruszkowski, trener Korony.

Gdy lublinianie zdobyli kontaktową bramkę, mecz się wyrównał, ale w ostatnich sekundach Piotr Piwowar ustalił wynik. Sędzia już nawet nie pozwolił na wznowienie gry od środka, tylko odgwizdał koniec spotkania.

Bogdanka Łęczna - KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Kamil Sołtykiewicz 49 min.

KSZO Junior: Zacharski - Czaja (70. Mikosa), Górski, Tarasek, Barański - Kwaśniński (10. Adamczyk), Czajkowski, Sołtykiewicz, Sulima - Łuszcz, Wielgus (70. Bąk).

- Wynik mógł być wyższy mieliśmy jeszcze trzy "setki", ale nie udało się ich wykorzystać. Ale najważniejsze, że wracamy do Ostrowca z trzema punktami - podsumował Waldemar Domagała, trener KSZO Junior.

W innych meczach: Sandecja Nowy Sącz - Stal Stalowa Wola 7:0 (3:0), Cracovia Kraków - Stal Rzeszów 8:1 (3:1).