Medale naszych trójboistów na mistrzostwach Polski

/KAR/
Jarosław Olech zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski w Puławach.
Jarosław Olech zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski w Puławach. Fot. Sławomir Stachura
W weekend w Puławach odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w trójboju siłowym, które były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy.

W zawodach nasz region reprezentowali zawodnicy Tęczy Społem Kielce oraz Wikingu Starachowice, którzy łącznie w konkurencjach indywidualnych zdobyli trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale.

Wyniki kobiet: kategoria 47 kg: miejsce - 2. Magdalena Pitek (Wiking Starachowice) - 242,5 kg; 52 kg: 3. Klaudia Rusztyn (Wiking) - 295; 63 kg: 3. Katarzyna Pluta (Tęcza Społem Kielce) - 372,5; +84 kg: 1. Kinga Żukowska (Wiking) - 335.

W klasyfikacji drużynowej drugie miejsce zajął Wiking Starachowice z wynikiem 29 punktów, za Jass Kościan, który zdobył 42 punkty.

Wyniki mężczyzn: 59 kg: 2. Paweł Ośmiałowski (Tęcza) - 620; 66 kg: 2. Grzegorz Uziełło (Tęcz) - 557,5; 74 kg: 1. Jarosław Olech (Tęcza) - 745; 83 kg: 1. Tomasz Jarosiewicz (Tęcza) - 792,5.

W klasyfikacji drużynowej Tęcza Społem Kielce z wynikiem 49 punktów zajęła drugie miejsce, za Jass Kościan, który zdobył 51 punktów.