MiniEuro 2016. Kibice Irlandii z nagrodą

Kamil Markiewicz
Kibice Irlandii, czyli Gimnazjum z Ożarowa zajęli trzecie miejsce w konkursie na najlepszy doping „Bezpieczny stadion, przyjazny kibic”. Mateusz Kołodziej
W środę, w podkieleckich Nowinach zakończony został turniej MiniEuro 2016.

W środę, w podkieleckich Nowinach, rozegrany został finał największego w Polsce regionalnego turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2016. Rosja (Gimnazjum numer 1 Skarżysko-Kamienna) pokonała w nim Węgry (Gimnazjum numer 12 Kielce) 5:0.

Bezpośrednio po spotkaniu odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznych rozgrywek oraz rozstrzygnięcie konkursu dla kibiców „Bezpieczny stadion, przyjazny kibic”. W ceremonii wzięli udział zawodnicy oraz kibice turniejowej Irlandii, czyli Gimnazjum z Ożarowa, a także Szwecji, czyli Gimnazjum z Bidzin.

W rozgrywkach lepiej spisała się Irlandia, która dotarła do 1/8 finału, w której uległa Chorwacji (Gimnazjum Daleszyce) 0:1. - Po rozgrywkach pozostał mały niedosyt, ponieważ w tym roku mieliśmy bardzo dobry zespół. W 1/8 finału z Chorwacją, to my prowadziliśmy grę. Niestety nie potrafiliśmy tego udokumentować zdobycie bramki. Przeciwnicy raz nas zaskoczyli strzelając gola i wynik nie uległ już zmianie. Może za rok uda nam się osiągnąć więcej - powiedział Jarosław Lipowski, szkoleniowiec Irlandii.

Szwecja zakończyła zmagania na fazie grupowej, zajmując w niej trzecie miejsce. - Mimo, że nie udało nam się awansować do fazy pucharowej, to jestem dumny ze swoich podopiecznych, którzy do ostatniego spotkania walczyli o to, aby wyjść z grupy. Turniej był naprawdę świetnie zorganizowany. Obecnie to jedyne rozgrywki szkolne, w których młodzież może rywalizować na dużym boisku, grając po jedenastu. Już teraz myślimy o zgłoszeniu się do kolejnej edycji zawodów - zapowiada Damian Jędrzejewski, trener turniejowej Szwecji.

Zadowoleni mogą być kibice ożarowskiej drużyny, którzy zajęli trzecie miejsce w konkursie na najlepszy doping. - Byliśmy zaskoczeni tym wyróżnienie, ponieważ w tym roku rywalizacja wśród kibiców była bardzo zacięta. Wszystkie grupy przygotowały się wspaniale. Bardzo się cieszymy z otrzymanej nagrody - mówił Jarosław Lipowski.

Organizatorami turnieju MiniEuro 2016 byli redakcja „Echa Dnia” i Świętokrzyskie Związek Piłki Nożnej. W przeprowadzeniu konkursu dla kibiców organizatorom piłkarskiego turnieju pomogła Wojewódzka Komenda Policji w Kielcach.