MiniEuro 2016. Wyróżnienie dla Polski

Kamil Markiewicz
Kibicki Polski, czyli (Gimnazjum z Bukowej) zajęły drugie miejsce w konkursie dla kibiców „Bezpieczny stadion, przyjazny kibic”. Mateusz Kołodziej
W środę w podkieleckich Nowinach zakończony został turniej MiniEuro 2016.

W środę, w podkieleckich Nowinach, rozegrany został finał największego w Polsce regionalnego turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2016. Rosja (Gimnazjum numer 1 Skarżysko-Kamienna) pokonała w nim Węgry (Gimnazjum numer 12 Kielce) 5:0.

Bezpośrednio po spotkaniu odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznych rozgrywek oraz rozstrzygnięcie konkursu dla kibiców „Bezpieczny stadion, przyjazny kibic”. W ceremonii wzięli udział zawodnicy oraz kibice turniejowej Polski, czyli Gimnazjum z Bukowej oraz Niemiec, czyli Gimnazjum z Krasocina.

Zawodnicy Polski z Bukowej  za udział w turnieju otrzymali nagrody z rąk redaktora naczelnego „Echa Dnia” Stanisława Wróbla.
Zawodnicy Polski z Bukowej za udział w turnieju otrzymali nagrody z rąk redaktora naczelnego „Echa Dnia” Stanisława Wróbla. Mateusz Kołodziej

W rozgrywkach lepiej poszło tej drugiej drużynie. Uznawany za jednego z faworytów tegorocznej edycji rozgrywek zespół z Krasocina zakończył zmagania na 1/8 finału ulegając późniejszemu finaliście - Węgrom 2:3. Polska rozgrywki zakończyła na fazie grupowej zajmując trzecie miejsce w tabeli. - Turniej po raz kolejny był bardzo fajny. Szkoda tylko, że nie udało nam się zajść dalej. Mieliśmy dobrą drużynę, dlatego liczyliśmy na lepszy wynik. Będziemy walczyć o niego w przyszłej edycji rozgrywek - powiedział Jacek Włodarczyk, trener turniejowych Niemiec.

Nagrody za grę w 1/8 finału Niemcom z Krasocina wręczył prezes zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Jerzy Kula. Mateusz Kołodziej

Oprócz tych dwóch zespołów w MiniEuro 2016 grały także Ukraina (Gimnazjum numer 2 Włoszczowa), która zajęła czwarte miejsce w grupie C oraz Irlandia Północna (Gimnazjum numer 1 Włoszczowa), która dotarła aż do ćwierćfinału, w którym przegrała z Hiszpanią (Gimnazjum Łagów) po serii rzutów karnych 4:5. Po regulaminowym czasie gry, podobnie, jak po dogrywce, utrzymywał się remis 1:1.

Zadowolone mogą być kibicki Polski z Bukowej, które po raz kolejny uplasowały się wysoko w konkursie na najlepszy doping „Bezpieczny stadion, przyjazny kibic”. - Byłyśmy miło zaskoczone, że po raz kolejny otrzymałyśmy wyróżnienie dla kibiców. Dla nas to bardzo dobra zabawa, w której chętnie bierzemy udział. Szkoda tylko, że nasza piłkarska drużyna odpadła tak wcześnie z rozgrywek. Teraz pozostaje nam kibicowanie reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy. Niedzielny mecz naszych reprezentantów będziemy oglądać razem w Skorkowie, w specjalnej strefie kibica - mówiła Iwona Żuralska, która od kilku lat prowadzi grupę kibiców podczas naszego turnieju.