MiniEuro 2017. Macedonia z Bielin przegrała w półfinale

Kamil Markiewicz
W poniedziałek, we Włoszczowie, rozegrane zostały półfinały największego w Polsce regionalnego turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2017, którego organizatorami są redakcja Echa Dnia i Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

Do tego etapu rozgrywek dotarli gimnazjaliści z Bielin, którzy w zawodach reprezentowali barwy Macedonii. W walce o finał bielinianom przyszło zmierzyć się z Portugalią, w którą wcielili się reprezentanci Gimnazjum numer 1 z Włoszczowy.

Oba zespoły grały ze sobą w fazie grupowej. W meczu rozgrywanym w Bielinach lepsza wówczas okazała się Macedonia, która zwyciężyła 2:1. Poniedziałkowa konfrontacja, która była grą o najwyższą stawkę wyglądała inaczej niż pierwsze spotkanie między tymi drużynami. Początek meczu należał do bielinian, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Mieli także więcej podbramkowych okazji. Żadnej z nich nie wykorzystali i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie lepiej zaczęli grać gracze Portugalii, którzy z czasem dominowali na boisku. Włoszczowska ekipa dobrą dyspozycję potwierdziła zdobyciem trzech bramek. Wygrała 3:0 i uzyskała historyczny awans do finału turnieju.

Drużyna z Bielin weźmie udział w oficjalnym zakończeniu turnieju, które odbędzie się we wtorek, na Stadionie Międzyszkolnym przy ulicy Prostej w Kielcach, tuż po rozegraniu meczu finałowego. Jego początek o godzinie 10.