matura
  Tego jeszcze nie było! Oświadczyny podczas wyborów Miss...

  Tego jeszcze nie było! Oświadczyny podczas wyborów Miss Sielpi. Zobacz zdjęcia. Obejrzyj film!

  Dorota KLUSEK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Tego jeszcze nie było! Oświadczyny podczas wyborów Miss Sielpi. Zobacz zdjęcia. Obejrzyj film!
  22 dziewczyny stanęły do walki o miano Miss Sielpi w powiecie koneckim. Emocje nad zalewem rosły z minuty na minutę, żar lał się z nieba. Publiczność była świadkiem prawdziwych oświadczyn.
  Tego jeszcze nie było! Oświadczyny podczas wyborów Miss Sielpi. Zobacz zdjęcia. Obejrzyj film!
  68 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Świętokrzyskiego

  Miss Lata Sielpi 2009W niedziele wybraliśmy najpiekniejsze dziewczyny Sielpi.

  Miss Lata Sielpi

  Link do głównego zdjęcia

  Miss Lata Sielpi 2009
  W niedziele wybraliśmy najpiekniejsze dziewczyny Sielpi. ©l. Zarzycki


  Zostań Miss Lata, zdobądź cenne nagrody!

  Zostań Miss Lata, zdobądź cenne nagrody!


  Trwają poszukiwania Miss Lata 2009. Co tydzień gościmy w innym miejscu regionu, gdzie wybieramy finalistki konkursu Miss Lata 2009. Wielki finał odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia w Bałtowie. Na zwyciężczynie, oprócz tytułów, czekają też wspaniałe nagrody. Jedną z nich jest skuter ufundowany przez Salon Skuterów Skuterpasja.pl W tym roku przyznany zostanie także tytuł Miss Buskowianki. Zdobywczyni tego tytułu otrzyma zaproszenie na profesjonalną sesję zdjęciową, ma też szansę zostać "twarzą" Buskowianki.  Kandydatki do tytułu Miss uczyły się tańczyć salsę, a panowie ubiegający się o tytuł Mistera padli na kolana i prężyli muskuły. W niedzielę konkurs Miss Lata 2009 dotarł do Sielpi. Bezkonkurencyjna okazała się Kasia Czupryńska z Masłowa, która została Miss Sielpi.

  Po raz kolejny padł rekord jeśli chodzi o uczestniczki zabawy, choć do sukcesu z Bolmina zabrakło jednej dziewczyny. Tym razem na starcie stanęły 22 panny. Wśród nich znalazła się Kasia Sochacka, ubiegłoroczna zdobywczyni tytułu Miss Sielpi.

  KRZYŻOWY OGIEŃ PYTAŃ

  - Przyjechałam tu z nastawieniem, że zasiądę w jury. Okazało się inaczej. Spotkałam Kasię Brzezińską, którą poznałam przed rokiem w konkursie Miss Lata i postanowiłam wystartować - śmiała się Kasia Sochacka.

  W gronie uczestniczek mieliśmy też jedną Krakowiankę i jedną Warszawiankę. Obie dziewczyny co roku przyjeżdżają nad zalew w Sielpi, ale w te wakacje zdecydowały się wziąć udział w konkursie Miss Lata.
  Kandydatki prezentowały się na scenie w dwóch odsłonach: w ubraniu "na luzie" oraz w stroju kąpielowym. Po czym zostały wzięte w krzyżowy ogień pytań prowadzących konkurs: Eweliny Sahloul Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2009 oraz Michała Trzepałki z Radia Plus. Oboje prześcigali się w pomysłowości, jeśli chodzi o zadania: naśladowanie lajkonika, ujeżdżanie "wueski", rysowanie ciałem na piasku, pozowanie do zdjęć. Taniec i śpiewanie przy tych zadaniach to była prawdziwa łatwizna.  ZARĘCZYNY NA ZAKOŃCZENIE

  O podziale tytułów zadecydowali jurorzy. Ich zdaniem na tytuł Miss zasłużyła Kasia Czupryńska z Masłowa. Ona także została Miss PZMotu. Tytuł I Wicemiss Sielpi zdobyła Karolina Stanik z Kielc, natomiast aż trzy szarfy: II Wicemiss, Miss Buskowianki i Miss Publiczności została Judyta Długa z Warszawy.

  Miss Publiczności wybrali oczywiście plażowicze. Głosy widzów miały wpływ także na wybór Mistera. Tym razem o to zaszczytne miano ubiegało się aż dziesięciu panów. Droga po zwycięstwo była dla kandydatów ogromnym wyzwaniem. Najpierw musieli się zaprezentować, a potem Michał Trzepałka "rzucił" ich na kolana, po czym zmusił do zdjęcia koszulek. Publiczność krzyczała, piszczała, a największy aplauz zdobył Łukasz Bąk, 25-letni kawaler z Kielc.

  Były konkursy dla publiczności, zagadki muzyczne i "wiedzowe". Emocji nie brakowało. Ale widzowie nad zalewem w Sielpi byli świadkiem niecodziennego wydarzenia. Na ich oczach swojej wybrance oświadczył się Dawid Kowalski właściciel klubu Malibu, jeden ze współorganizatorów wyborów Miss Sielpi 2009. Narzeczonym gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego.

  PRZYJEMNE I POŻYTECZNE

  Zabawa była znakomita, ale przy okazji plażowicze mogli się nauczyć, jak udzielać pierwszej pomocy. Było to możliwe dzięki akcji Radia Kielce "Potrafię Ci pomóc". Instruktor z kieleckiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, Leszek Mączka, każdemu z osobna pokazywał czynności, które mogą uratować życie.

  - Warto znać zasady udzielania pierwszej pomocy, ponieważ polskie prawo stanowi, że każda osoba, która skończyła 18 lat ma obowiązek udzielać pierwszej pomocy. Z kolei kodeks karny określa, jakie konsekwencje nam grożą, jeśli tej pomocy odmówimy - podkreśla Leszek Mączka.
  W niedzielę można było poćwiczyć masaż serca na fantomie. Każdy, kto poddał się tej próbie otrzymał opaskę na rękę z najważniejszymi krokami podczas udzielania pierwszej pomocy.


  MISS LATA 2009. Zobacz zdjęcia i filmy ze wszystkich wyborów Miss Lata

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Galerie

  Miss Lata - terminarz

  3 lipca (niedziela) – zalew Domaniów
  9 lipca (sobota) - Umer (Hotel Pod Jaskółką)
  10 lipca (niedziela) - Wilków - zalew
  16 lipca (sobota) - Chańcza
  24 lipca (niedziela) - Solec Zdrój
  30 lipca (sobota) - Borków
  6 sierpnia (sobota) – Nowiny (Pływalnia „Perła” w Nowinach)
  13 sierpnia (sobota) – zalew Golejów
  16 sierpnia (wtorek) - Stadion LKS Klimontowianka w Klimontowie (godzina 18:00)
  20 sierpnia (sobota) - Strawczyn
  27 sierpnia (sobota) - Finał Rynek w Kielcach

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.