Moravia Tompawex Obice pokonała Sympatycznych Nisko i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski w Futsalu

Bartosz Wartałowicz
Jaromir Kruk
Moravia Tompawex Obice po raz kolejny napisała historię. Zespół Łukasza Zawadzkiego pokonał aż 10:2 Sympatycznych Nisko i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski w futsalu. Na grad goli kibice musieli czekać do drugiej połowy, ale zapewne było warto.

Moravia Tompawex Obice dała dużo radości kibicom. Wysoka wygrana z Sympatycznymi Nisko i awans do 1/8 finału Pucharu Polski w futsalu

Moravia Tompawex Obice - Sympatyczni Nisko 10:2 (1:0)
Bramki: Michał Zawadzki 7, 24, Karol Gilewski 28, Mateusz Zawadzki 28, 35, 40, Norbert Sinkiewicz 30, 37, Łukasz Zawadzki 31, Jakub Rabiej 33 - Kacper Pchełka 38, Juliusz Cupak 38.

Pomimo kilku dobrych okazji, do przerwy padła tylko jedna bramka - autorstwa Michała Zawadzkiego, który kilka minut po przerwie podwyższył wynik. Przyjezdni kreowali sytuacje, ale dobrze współpracował blok defensywny z Szymonem Pietrasem w bramce. Następne minuty to koncert Moravii Tompawex Obice, która właściwie nastawiła celowniki i strzelała gola za golem. Hat-trickiem w 12 minut popisał się Mateusz Zawadzki, dwa trafienia dołożył Norbert Sinkiewicz, a po golu dołożyli Karol Gilewski, grający trener Łukasz Zawadzki i Jakub Rabiej. Pod koniec spotkania rozluźniły się nieco szyki obronne gospodarzy i goście z Niska dwukrotnie trafili do siatki, ale to były gole na otarcie łez. Moravia zasłużenie awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski.