na jezykach
  Ania Wieleńska – kulisy triumfu w The Brain

  Ania Wieleńska – kulisy triumfu w The Brain

  Anna Bilska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ania Wieleńska – kulisy triumfu w The Brain
  1/5
  przejdź do galerii
  Ma 8 lat. Jest uczennicą szkoły muzycznej w Kielcach imienia Ludomira Różyckiego w klasie skrzypiec. Gra na skrzypcach, ale także śpiewa, chętnie bierze udział w konkursach. Występuje razem z zespołem „Małe Skrzypeczki” Akademii Młodych Talentów z Kielc. W 2015 roku Ania zwyciężyła show „Echa Dnia” – Talent Kielc. W edycji w 2016 roku brała udział w Talencie Powiatu Kieleckiego, który doprowadził ją do zwycięstwa Talentu Świętokrzyskiego 2016. Młoda skrzypaczka z Kielc została bohaterką drugiego odcinka nowego programu Polsatu – „The Brain. Genialny umysł”.
  – Udowodnię wam, że potrafię widzieć muzykę – zapowiedziała publiczności oraz telewidzom młoda kielczanka. I tak też zrobiła! Ani Wieleńskiej powierzono niełatwe zadanie. Musiała rozpoznać utwór, który gra skrzypaczka znajdująca się w kabinie tłumiącej dźwięki, tylko po ruchu smyczka...

  Konkurencje pozostałych uczestników też nie należały do najłatwiejszych. Jako pierwsza swoje umiejętności w odcinku prezentowała fizjoterapeutka Emilia Zielińska.
  Jej zawód, który wykonuje od 12 lat, sprawił, że doskonale poznała ludzkie ciało. Co więcej, uważa, że jej dotyk potrafi niwelować ból. O tym, jak bardzo rozwinięty jest ten zmysł, przekonała telewidzów programu. Do studia weszło 25 dobrze zbudowanych mężczyzn. Emila z opaską na oczach, dotykając torsów, zapamiętała ich charakterystyczne cechy. W ostatniej fazie konkurencji musiała wybrać właściwego mężczyznę pasującego do wzorca.

  Następnie przyszła kolej na Anię Wieleńską z Kielc, zwyciężczynię show „Echa Dnia” – Talent Świętokrzyski. Dziewczynka bez problemu rozpoznała wszystkie utwory, które w dźwiękoszczelnej kabinie zagrała skrzypaczka. Dodatkowo miała założone słuchawki, a wykonawcę utworu oglądała tylko na ekranie telebimu w studiu. Ania była niezawodna w każdej z trzech rund i kolejno wskazała: „Deszcze niespokojne” ze słynnego serialu „Czterej pancerni i pies”, „Habanera” Georges’a Bizeta z opery „Carmen” oraz „Eye of the Tiger”, hit z filmu „Rocky”.
  – Ja zaniemówiłem. To jest talent, którego nie widziała Polska, ale nawet w Ameryce tego nie widzieli – powiedział jeden z jurorów Mateusz Gola, który badając ludzkie umysły, poznał wszystkie mechanizmy ich funkcjonowania i możliwości. Poza nim w gronie jurorskim zasiedli aktorzy Anita Sokołowska i Cezary Żak oraz strongman Mariusz Pudzianowski.

  – Ania musi rozpoznać te subtelne ruchy i przełożyć je na dźwięk. To trochę jak tłumacz symultaniczny. Tyle że nie znam żadnego w takim wieku – dodał zachwycony Mateusz Gola. – Jesteś geniuszem – stwierdził krótko, ale treściwie aktor Cezary Żak.
  Kolejnym kandydatem do tytułu „Genialny umysł” był Krzysztof Kłich, który miał za zadanie otworzyć 10 sejfów za pomocą zapamiętanych czterocyfrowych kodów. Co więcej, robił to wisząc na linie...

  Kolejną uczestniczką była licealistka Ania Skóra, która zapamiętała trasę zawiłego labiryntu i podając liczbę i kierunek kroków, poprowadziła nią Jerzego Mielewskiego.

  Ostatnim uczestnikiem był Jędrzej Cytawa. Musiał odgadnąć dzień tygodnia, widząc tylko daty z kalendarza. Zmierzył się z kalendarzami gregoriańskim i juliańskim – z datami z przeszłości i przyszłości. Podając kilkadziesiąt dat, pomylił się jedynie dwa razy.

  Jurorzy, spośród pięciu uczestników, wybrali najlepszą trójkę. Wśród niej znalazła się Ania Wieleńska i to właśnie ją wybrała także publiczność. Za zwycięstwo w odcinku Ania wygrała 30 tysięcy złotych. – Ta wygrana na pewno pomoże Ani w dalszym rozwoju. Będzie przeznaczona na warsztaty, naukę i instrumenty. Na pewno przyda się porządny sprzęt nagłaśniający, a to także ułatwi córce życie artystyczne – mówi mama Ani Maria Wieleńska. Gratulujemy Ani i życzymy kolejnych sukcesów!

  Gwiazdy bez tajemnic

  Twoje miasto

  Styl życia

  Wideo

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Sonda

  Gdybyś mógł wybrać, to w jakim kraju byś zamieszkał?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zdrowie i uroda

  Jedzenie i zabawa

  Turystyka