Bal dobroczynny Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie w...

  Bal dobroczynny Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie w Końskich

  Marzena Kądziela

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Bal dobroczynny Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie w Końskich
  1/24
  przejdź do galerii
  Ponad 20 tysięcy złotych zebrali organizatorzy balu dobroczynnego Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie w Końskich. Najwięcej, 2500 złotych, zapłacono podczas aukcji za flagę z autografami naszych skoczków narciarskich.


  Fantastyczna zabawa trwała niemal całą noc w Centrum Kongresowo - Bankietowym “Markiz “ w Końskich. Karnawał żegnali u nas między innymi europoseł Bogdan Wenta z żoną, Danuta Papaj prezes Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyski, samorządowcy, przedsiębiorcy.


  Jak informują organizatorzy koneckiego balu Jacek Matera i Jarosłw Kubała, celem kończącego karnawał spotkania była nie tylko dobra zabawa, ale także pomoc osobom pokrzywdzonym przez los.
  - Początkowo mieliśmy zamiar po prostu zebrać fundusze, które miałyby trafić na konto stowarzyszenia, by pomagać osobom niepełnosprawnym, jednak po dyskusji postanowiliśmy pomóc dwóm konkretnym osobom: Madzi Jaworskiej, która po wypadku i 15-miesięcznej śpiączce wybudziła się rok temu i potrzebuje stałej i kosztownej rehabilitacji oraz Tomkowi Jaworskiemu, który po fatalnym skoku do wody przed ponad dwudziestoma laty jest sparaliżowany. Pieniądze potrzebne są na ciągłą rehabilitację.

  Jak dodaje Jarosław Kubała, zaproszenia na bal charytatywny przejęło wiele osób skuszonych nie tylko perspektywą dobrej zabawy, ale i szczytnym celem.
  - Nie było też problemu z pozyskaniem przedmiotów na aukcję - kontynuuje Jacek Matera. - Doświadczony w prowadzeniu licytacji nasz przyjaciel ksiądz Krzysztof Sieczka zachęcał do kupna na przykład koszulki i flagi ze świeżymi, wprost z Lahti podpisami naszych skoczków narciarskich, piłki z autorgafem Bogdana Wenty, koszulki z podpisami szczypiornistów z Vive czy prac takich artystów jak Lech Lipiec czy Zofia Turno. Goście nie byli skąpi. Za flagę zapłacono 2500 tysiąca złotych. Chętnie kupowano także inne przedmioty.

  Jak dodają organizatorzy, zabawa, dzięki wspaniałej gościnności gospodarzy Sławki i Witolda Szprochów, doskonałej kuchni i muzyce zespołu Military Music Band z Kielc trwała do świtu.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Gwiazdy bez tajemnic

  Twoje miasto

  Styl życia

  Wideo

  Polecamy

  Miss Studniówki 2018 - wielki finał w środę, 21 marca

  Miss Studniówki 2018 - wielki finał w środę, 21 marca

  Mister Studniówki 2018 - wielki finał w środę, 21 marca

  Mister Studniówki 2018 - wielki finał w środę, 21 marca

  Nie daj się okraść w sieci

  Nie daj się okraść w sieci

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.

  Sonda

  Czy uważasz, że surowe kary za przekręcenie licznika samochodowego to dobry pomysł?

  Najczęściej czytane

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zdrowie i uroda

  Jedzenie i zabawa

  Turystyka