Samorządowcy na zawodach narciarskich w Krajnie (zdjęcia)

Samorządowcy na zawodach narciarskich w Krajnie (zdjęcia)

Piotr BURDA burda@echodnia.eu

Echo Dnia Świętokrzyskie

Echo Dnia Świętokrzyskie

Samorządowcy na zawodach narciarskich w Krajnie (zdjęcia)
Samorządowcy na zawodach narciarskich w Krajnie (zdjęcia)

Wójt Szczepan Skorupski pomaga Marcie Łysak, żonie wójta Górna, która zaliczyła niegroźny upadek. ©Aleksander Piekarski

Na co dzień w garniturach siedzą za biurkiem, tym razem w strojach narciarskich pojawili się na stoku. Dwudziestu samorządowców wzięło udział w zawodach narciarskich w Krajnie.
[galeria_glowna]
Na pomysł zorganizowania zawodów wpadł Zenon Dańda, ze stacji narciarskiej "Sabat - Krajno". - Wspólnie z Przemysławem Łysakiem, wójtem gminy Górno promujemy w ten sposób aktywny wypoczynek - mówi Zenon Dańda. - Chcemy też pokazać, że samorządowcy to wysportowana grupa społeczna - wtóruje Przemysław Łysak. Wójt Górna nie brał jednak udziału w zawodach, bo przeszkadza mu w tym przewlekła kontuzja kolana.
Na stoku reprezentowała go z powodzeniem żona Marta a Górno reprezentował Grzegorz Skiba, przewodniczący rady gminy. W zawodach wzięło udział 20 zawodników z terenu powiatu kieleckiego. Byli przedstawiciele gminy Górno, Daleszyce, Łagów, Zagnańsk, Bieliny i Nowiny. Świętokrzyski urząd marszałkowski reprezentowała Marta Solińska - Pela.W walce liczył się Sławomir Kopacz, wójt Bielin. - Lubię jeździć na nartach, dzisiejsze zawody to już chyba ostatni szus w tym roku. Bawimy się świetnie - mówił po swoim zjeździe pomiędzy slalomowymi tyczkami. Podobnie wypowiedział się Szczepan Skorupski, wójt gminy Zagnańsk. - To jest dobry sposób na odstresowanie się po tygodniu pracy - mówił po swoim przejeździe. Widzowie zabawnie komentowali jego przejazd. - Wójt szykuje formę na referendum.

Wyniki nie były najważniejsze w sobotnich zawodach, ale na twarzach widać sportowe zacięcie. Zawody zdominował Arkadiusz Jędras, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach i wytrawny narciarz. W dwóch przejazdach uzyskał łącznie minutę, wyprzedzając kolejnych zawodników o ponad 20 sekund. - Fajny pomysł na zawody. Dzięki niemu samorządowcy sami mogą się przekonać jak ważny jest sport, o którym często sami decydują. Przełamujemy w ten sposób też stereotyp urzędnika, który wyłącznie spędza czas za biurkiem - mówi Arkadiusz Jędras.

Organizatorzy zapewniają, że podobne zawody organizowane będą cyklicznie. Myślą też o wiosennych zawodach samorządowych, które mają się odbyć w powstającym obok parku linowym.

Komentarze

Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wybory Parlamentarne 2015

Wideo