Nida Pińczów przegrała w Olsztynie 1:3

ALI
19-letni bramkarz Nidy Marcin Ciemiera zadebiutował w sobotę w drugiej lidze.
19-letni bramkarz Nidy Marcin Ciemiera zadebiutował w sobotę w drugiej lidze. A. Ligiecki
Nie udała się wyprawa Ponidzia Nidy na drugi koniec Polski. Przetrzebieni kontuzjami pińczowianie przegrali w sobotę wyjazdowy mecz z OKS Olsztyn 1:3.

Jedynego - i pierwszego na wiosnę - gola dla Nidy strzelił w 44 minucie Sylwester Patejuk, który otrzymał świetne podanie od Krystiana Zaręby, "położył" bramkarza gospodarzy w skierował piłkę do siatki. Pińczowianie nie chowali się za podwójną gardę. Prowadzili otwartą grę, często atakowali, lecz miejscowi mieli więcej atutów i wygrali zasłużenie. Na ciężkim, błotnistym boisku urazu w drugiej połowie doznał nasz stoper Marcin Szafraniec i musiał zejść z boiska.

W Olsztynie nie zagrało kilku piłkarzy z podstawowego składu Nidy - zabrakło bramkarza Konrada Majcherczyka, obrońców Konrada Głuca i Marcina Karpińskiego, pomocnika Łukasza Miki, napastnika Roberta Chlewickiego. Debiut w drugiej lidze zanotowali za to dwaj młodzi zawodnicy: 19-letni bramkarz Marcin Ciemiera, który mimo puszczenia trzech goli zasłużył na pochwałę oraz niespełna 17-letni pomocnik Dominik Sobczyk.

- Średnia wieku naszej drużyny w meczu z OKS wynosiła 21 lat. Gospodarze byli bardziej doświadczeni i ograni. Ważne, że podjęliśmy walkę i mimo osłabionego składu prowadziliśmy otwartą grę, prezentując sporo ciekawych akcji w ofensywie. Mimo porażki był to dobry mecz Nidy - ocenia trener pińczowskiego zespołu Robert Podoliński.

Ponidzie Nida zagrało w Olsztynie w składzie: Ciemiera - Myca, Janowski, Szafraniec (58. Madej), Cieślak - Kupczyk (46. Gnyla), Zezula, Rolak, Kłos (78. Sobczyk) - Patejuk, Zaręba.