Orlen Superliga. Industria Kielce wygrała z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 41:27. Tort i podziękowania dla Talanta Dujszebajewa

Dorota Kułaga
W jednej z efektownych akcji francuski obrotowy Industrii Nicolas Tournat.
W jednej z efektownych akcji francuski obrotowy Industrii Nicolas Tournat. Dawid Łukasik
W 19. kolejce Orlen Superligi piłkarze ręczni Industrii Kielce pewnie pokonali w Hali Legionów Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 41:27. MVP spotkania został Alex Dujszebajew. A po zakończeniu pojedynku wszyscy obecni w hali podziękowali trenerowi Talantowi Dujszebajewowi za 10 lat owocnej pracy w Kielcach.

Pierwszy mecz Industrii Kielce w 2024 roku w Hali Legionów

Industria Kielce - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 41:27 (22:13)
Industria: Wałach (6/19), Mestrić (6/16)- Olejniczak 4, Wiaderny 3, Sićko 5, A. Dujshebaev 7, Tournat 5, D. Dujshebaev 3, Thrastarson 1, Karacić 2, Surgiel 3, Paczkowski 2, Nahi 4.

Przed spotkaniem prezes kieleckiego klubu Magdalena Szczukiewicz, wiceprezes Paweł Papaj i dyrektor sportowy Michał Jurecki pogratulowali zawodnikom Industrii udanych występów na mistrzostwach Europy - grawertony otrzymali Dylan Nahi i Nicolas Tournat, którzy z reprezentacją Francji zdobyli złoto oraz Niemiec Andreas Wolff - został najlepszym bramkarzem EURO 2024. Doceniono też Hassana Kaddaha, który z reprezentacją Egiptu wywalczył mistrzostwo Afryki.

Nicolas Tournat, Dylan Nahi, Andreas Wolff i Hassan Kaddah docenieni po ostatnich sukcesach ze swoimi reprezentacjami. Dorota Kułaga

Mistrzów Polski w piłce ręcznej odwiedzili mistrzowie Polski w koszykówce na wózkach inwalidzkich - zespół Ortomedico Scyzory Kielce. Jeden z jego zawodników Jan Szymczak wykonał też pierwsze symboliczne podanie w meczu do mistrza Europy Nicolasa Tournata. A w trakcie przerwy rozegrany został mecz piłki ręcznej na wózkach inwalidzkich i było to chyba pierwsze tego typu wydarzenie w kraju.

Zobacz zdjęcia z meczu

Pierwszą bramkę rzucił Igor Karacić. Szybko miał też okazję na drugie trafienie, ale nie wykorzystał rzutu karnego. W 9 minucie mistrzowie Polski powadzili już 8:3 po drugiej bramce z rzędu Cezarego Surgiela.

W 22 minucie mistrzowie Polski prowadzili 15:8 po bramce mistrza Europy - Francuza Dylana Nahi. Na pięć sekund przed zakończeniem pierwszej połowy trener Talant Dujszebajew wziął czas. Po wznowieniu gry indywidualna akcję przeprowadził Haukur Thrastarson, rzucił bramkę i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 22:13.

Druga połowa zaczęła się od bramki Alexa Dujszebajewa. W bramce po przerwie grał Sandro Mestrić. Dla Chorwata był to pierwszy występ w Hali Legionów. W 48 minucie w trudnej sytuacji, leżąc na parkiecie, bramkę zdobył Nicolas Tournat i podopieczni Talanta Dujszebajewa wyszli na 11-bramkoqwe prowadzenie 33:22.

W 56 minucie 39 bramkę dla Industrii rzucił Nicolas Tournat. Kibice zastanawiali się, czy po raz pierwszy w tym roku uda się przekroczyć barierę 40 bramek. Udało się to w 58 minucie, a autorem tego trafienia był Szymon Sićko. Michał Olejniczak po książkowym kontrataku zapisał na swoim koncie 41. bramkę i było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu. Industria wygrała pewnie 41:27.

Po meczu wszyscy obecni w Hali Legionów na stojąco podziękowali trenerowi Talantowi Dujszebajewowi za 10 lat pracy w Kielcach, pełnej sukcesów. Był też okolicznościowy tort.

-Dziękuję bardzo za to, że zostaliście po meczu. Bertus Servaas dostał koszulkę z liczbą 21 za 21 lat prowadzenia klubu. To ja w takim razie muszę pracować 22 lata. Dziękuję za 10 lat, za wsparcie, nie tylko na meczach, bo odczuwam je codziennie. Mam nadzieję, że razem osiągniemy cele, które są przed nami

- mówił trener Talant Dujszebajew.

Tabela Orlen Superligi
Tabela Orlen Superligi Orlen Superliga

xxx

Tak zapowiadaliśmy mecz Industria - Piotrkowianin

Jest to pierwszy mecz Industrii Kielce w 2024 roku w Hali Legionów. I ważny sprawdzian przed pojedynkiem Ligi Mistrzów z THW Kiel.

- Drużyna z Piotrkowa ma potencjał, by walczyć o pierwszą ósemkę tabeli i zagrała bardzo fajną pierwszą rundę sezonu. Nie raz, nie dwa pokazała, że potrafi urywać punkty silniejszym przeciwnikom. Mecz z ostatniego weekendu nie oddaje ich potencjału, przestrzelili zbyt wiele sytuacji z bramkarzem

przeciwnika. Zawodnicy chcą udowodnić sobie i trenerowi, że był to wypadek przy pracy, że grając w Kielcach bez presji pokażą się z dobrej strony. Ten luz może spowodować, że Kamil Mosiołek może zagrać bardzo dobre zawody, bo ma potencjał, by sam wygrywać mecze, obdarzony jest groźnym rzutem i przeglądem pola. Podobnie Piotr Swat, który jest skutecznym skrzydłowym, Roman Pozarek jest silnym obrońcą. Ten mecz dla nas nie musi być łatwy. Musimy patrzeć na siebie i szybko reagować na boisku

- mówił na przedmeczowym briefingu Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii Kielce.

Wiele atrakcji czeka na kibiców, którzy w środę, 7 lutego, wybiorą się na mecz Industrii Kielce z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski w Orlen Superlidze. Będą między innymi podziękowania dla trenera Talanta Dujszebajewa za 10 lat pracy w Kielcach oraz gratulacje dla mistrzów Europy i Afryki. Początek spotkania o godzinie 18.