Ostrowieckie siatkarki pokazały charakter

/TeZ/
Siatkarki pierwszoligowego AZS WSBiP KSZO wygrały wyjazdowe spotkanie w Pszczynie 3:1 i potwierdziły, że nie zamierzają rezygnować z walki o czołowe miejsca.

PLKS Pszczyna - AZS WSBiP KSZO 1:3 (25:22, 27:29, 20:25, 26:28)

AZS WSBiP KSZO: Staniucha, Gawron, Kosiorowska, Król, Związek, Seta i Soja na libero oraz Kijakova, Nadziałek, Wyszomierska

Nasze akademiczki przystąpiły do tego meczu odmienione. - Przede wszystkim bardzo chciały wygrać i walczyły o każdą piłkę - podkreśla zadowolony trener Roman Murdza i zaznacza, że wygrana w Pszczynie nie była jakimś cudem. Kluczem okazała się dobra dyspozycja Anny Związek, która zdobyła 15 punktów. Bardzo dobrą zmianę dała także wracająca do zespołu po chorobie Mirka Kijakova, która atakowała z ogromną pasją, zdobywając 16 punktów. -To tak, jakby przybyły nam dwie zawodniczki, których tydzień temu bardzo brakowało - dodaje szkoleniowiec i podkreśla, że wygrana w Pszczynie byłaby jeszcze bardziej efektowna, gdyby nie chwile niefrasobliwości ze strony naszych akademiczek, które w drugim i czwartym secie wysoko prowadziły, nawet 16:8, by pozwolić rywalkom na zmniejszenie dystansu i doprowadzenie do gry na przewagi. Najważniejsze jednak, że potrafiły zachować zimną krew i rozstrzygnąć mecz sąsiadów z tabeli na swoją korzyść.