Ostrowieckie siatkarki przegrały w Rzeszowie ale powalczyły w pierwszym secie, ale...

mir
W inauguracyjnym meczu Ligi Siatkówki Kobiet KSZO Ostrowiec przegrał w Rzeszowie z Developres SkyRes 0:3. Ostrowczanki powalczyły dzielnie tylko w pierwszym secie który przegrały 28:30.

Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec 3:0 (30:28, 25:13, 25:18)

KSZO: Wojtowicz (4), Gejko (2), Miros (10), Dorsman (9), Tracz (3), Słonecka (9), Kucińska (libero).

W pierwszym meczu zespół KSZO Ostrowiec na ławce trenerskiej poprowadził Mateusz Janik, a nowy słowacki trener KSZO, František Bočkay oglądał mecz z trybun. Wbrew oczekiwaniom ostrowieckie siatkarki bardzo dzielnie radziły sobie w pierwszym secie pojedynku z jednym z głównych faworytów tegorocznych rozgrywek. Kilka razy wychodziły na prowadzenie i choć gospodynie „odskakiwały” na kilka punktów, to ambitnie grające siatkarki KSZO nie pozwalały powiększać przewagi. Nasze siatkarki obroniły pierwszego setbola, a potem same miały aż cztery piłki setowe. Niestety, ostatecznie górą były gospodynie. Dwa kolejne sety to już zdecydowana dominacja faworyzowanych gospodyń. Drugą partie rzeszowski zespół wygrał do 13, a w ostatniej, mimo niezłego początku KSZO Ostrowiec, nie zdołał nawiązać walki.

W pozostałych meczach: ŁKS Commercecon Łódź - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2, E.Leclerc Radomka Radom - #VolleyWrocław 3:2, Enea PTPS Piła -Grot Budowlani Łódź 1:3, Energa MKS Kalisz - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:2.
W piątek, 9 listopada KSZO podejmuje Radomkę Radom.