Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce awansowały do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Na turnieju w Kielcach zajęły drugie miejsce

Dorota Kułaga
Maciej Urban/Korona Handball
Juniorki młodsze Korony Handball Kielce porażką zakończyły turniej 1/8 finału mistrzostw Polski, który został rozegrany od piątku do niedzieli w hali MOSiR przy ulicy Krakowskiej Kielcach. Jednak najważniejszy cel został osiągnięty - "Koroneczki" awansowały do 1/4 rozgrywek.

Drugie miejsce i awans Korony Handball Kielce

Podopieczne Moniki Ciszek przepustkę do najlepszej ósemki w Polsce zapewniły sobie już po sobotnich spotkaniach Kielczanki w piątek wygrały 24:16 z SSPR Szczypiorniak Ustka i w sobotę 18:17 z MKS MOS Śląsk Wrocław.

Zobacz zdjęcia Koroneczek z turmieju

Jak informuje klubowa strona, w niedzielę Korona Handball zmierzyła się w ostatnim pojedynku o pierwsze miejsce w turnieju z również mającą komplet punktów na koncie, drużyną UKPR Agrykola Warszawa. Po emocjonującym pojedynku kielczanki przegrały 20:22 (9:13). W efekcie "Koroneczki" zajęły drugie miejsce w turnieju, za zespołem Agrykoli.

– Zabrakło dziś zmienniczek, które potrafiłyby wziąć ciężar gry na siebie i dały dłuższy odpoczynek podstawowym zawodniczkom. Więcej bramek z pojedynków jeden na jeden powinna też zdobywać Julka Kiniorska, mocniej atakując do bramki

– powiedziała po meczu Monika Ciszek, trenerka Korony Handball Kielce, którą cytujemy za klubową stroną.

Korona Handball Kielce w walce o Final Four zagra w dniach 10-12 maja w Lublinie.

Korona Handball Kielce – UKPR Agrykola Warszawa 20:22 (9:13)
Korona Handball Kielce: Smelcerz, Ciszek, Rutkowska – Sadowska 7, Zychowicz 3, Kiniorska 3, Janczarek 2, Jarosz 2, Ubysz 1, Olesińska 1, Piwowar 1, Prokopoudi, Jakubowska.