Piłkarz ręczny Łomży Industrii Kielce Stefan Dodić z medalem młodzieżowych mistrzostw Europy i tytułem najlepszego gracza

red
Zawodnik Łomży Industrii Kielce Stefan Dodić zdobył brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy. EHF
Piłkarz ręczny Łomży Industrii Kielce, Serb Stefan Dodić, zdobył brązowy medal rozgrywanych w Portugalii młodzieżowych mistrzostw Europy. W spotkaniu o trzecie miejsce Serbia pokonała Szwecję 30:26 (17:12). Dodić otrzymał również tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw (MVP).

W meczu o brązowy medal Stefan Dodić zdobył 3 bramki, oddając 8 rzutów. Serb został uznany za najlepszego zawodnika turnieju (MVP).

Dodić, lewy lub środkowy rozgrywający, w listopadzie 2021 roku podpisał umowę z kieleckim klubem, która będzie obowiązywała w latach 2022-26. Ostatnie miesiące sezonu 2021/22 Serb spędził na wypożyczeniu z GRK Ochryda do Vardaru 1961 Skopje.

Polska zajęła w turnieju 13. miejsce (na 16 grających drużyn), pokonując w ostatnim meczu po rzutach karnych Chorwację. Przeciwko Polakom zagrał w tym spotkaniu Noa Zubac, zawodnik Łomży Industrii Kielce, który najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu do Gwardii Opole. Zdobył 2 bramki (z 6 rzutów).

W reprezentacji Polski, prowadzonej przez szkoleniowca SMS ZPRP Kielce, Zygmunta Kamysa, z Chorwacją zagrało kilku szczypiornistów związanych z Kielcami: Kornel Poźniak, Szymon Wiaderny (obaj Vive Kielce/SMS Kielce, Poźniak w nowym sezonie będzie grał w Torus Wybrzeżu Gdańsk, a Wiaderny w Łomży Industrii Kielce), Damian Domagała (Łomża Industria Kielce), Jan Antolak, Jakub Będzikowski, Filip Michałowicz (wszyscy SMS Kielce) oraz Wiktor Tomczak (Łomża Industria Kielce/Torus Wybrzeże Gdańsk).

Polska - Chorwacja 33:31 (29:29, 13:13)
Polska: Ałaj, Poźniak - Molski 6, Wiaderny 6, Tomczak 4, Karpiński 3, Będzikowski 3, Domagała 3, Michałowicz 2, Nowak 2, Kosznik 2, Graczyk 1, Antolak 1, Głuszczenko, Powarzyński, Krawczyk.