Piłkarze Korony i KSZO Junior wygrywali w lidze juniorów starszych (video, zdjęcia)

Redakcja
Juniorzy Korony Kielce wygrali ze Stalą w Rzeszowie
Juniorzy Korony Kielce wygrali ze Stalą w Rzeszowie Fot. Sławomir Stachura
Zakończyły się rozgrywki w piłkarskich ligach makroregionalnych juniorów starszych. Korona Kielce zakończyła je wyjazdowym zwycięstwami. Juniorzy wygrali ze Stalą w Rzeszowie 2:0. Wygrał też KSZO Ostrowec.

Do turnieju finałowego mistrzostw Polski drużynom Korony Kielce i KSZO nie udało się awansować. Awans do turnieju finałowego z udziałem czterech zespołów wywalczyli zwycięzcy makroregionów. W naszym makroregionie awansowali juniorzy Cracovii Kraków.

Stal Rzeszów - Korona Kielce 0:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Michał Przybyła 48 min. 2:0 Przybyła 73

Korona: Mazur (46. Karliński) - Tutaj (80. Konieczny), Piotrowicz (60. Salwa), Wrześniewski, Piątek (60. Bożęcki) - Dziubek (40. Kmiecik), Stachura (65. Skrzyniarz), Szmalec, Kotarzewski, Kobroyń - Przybyła.

- Powinniśmy wygrać czterema, pięcioma bramkami, bo mieliśmy wiele sytuacji. Brakowało jednak skuteczności. Ale najważniejsze, że wygraliśmy pewnie - przyznał Cezary Ruszkowski, trener juniorów Korony.

Dwa gole strzelił dla kielczan Michał Przybyła. Najpierw, tuż po przerwie po dobrym dograniu wyszedł sam na sam z bramkarzem Stali i go przelobował a w 73 minucie po dobrym dograniu uderzeniem głową ustalił wynik.

KSZO Junior Ostrowiec - Stal Stalowa Wola 5:1 (2:0)

Bramki: Szymon Matyjasek 16, Bartosz Bąk 26, Łukasz Adamczyk 58, 85, Jakub Sulima 60 - Marcin Tur 78.

MKS KSZO: Zacharski - Larkowski (46. Czaja), Górski, Karasek, Barański, Mikosa (46. Adamczyk), Sołtykiewicz (46. Czajkowski), Łuszcz (60. Dudek), Matyjasek (46. Sulima), Kowalski (46. Kwaśniński), Bąk (46. Wielgus)

W innych meczach: Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 3:3, Widok Lublin - Bogdanka Łęczna - wynik wkrótce.